Kim będę w przyszłości?

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. "Kim będę w przyszłości?". Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, doskonalenie umiejętności uzasadniania swoich wyborów, przełamywanie oporów przed wystąpieniami publicznymi. Zadaniem uczniów było przebranie się za przedstawiciela zawodu, który w przyszłości chcieliby wykonywać oraz krótkie ustne uzasadnienie, dlaczego wybrali ten zawód. W konkursie wzięło udział 11 Świetlików, którzy zaprezentowali się jako sportowcy (4 osoby), nauczycielka, policjantka, lekarz weterynarii, laborantka, fryzjerka oraz reporterka i dziennikarka. Pierwsze miejsce zajęła Lena Młynarczyk (1b), drugie – Malwina Kocjan (2a), trzecie – Olga Bujak (1a). Natomiast wyróżnienia otrzymali: Emilia Jankowiak (2c), Maryna Ril (1c), oraz Kacper Słomiński (6a). Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości!

Światowym Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

"Kiedy ząbki bardzo brudne,
ich umycie nie jest trudne.
Już z dzieciaczków każdy wie,
jak myć dobrze zęby swe!"
Kilka dni temu grupa świetlików obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie naszej szkoły systematycznie realizują treści prozdrowotne i zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, aktywności ruchowej, higieny ciała i fluoryzacji zębów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały specyfikę pracy dentysty i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Korzystając z okazji, dzieci wcieliły się w rolę ortodonty i protetyka, własnoręcznie wykonując odlew szczęk z masy solnej. Teraz świetliki wiedzą znacznie więcej na temat higieny jamy ustnej, gdyż znają pełne uzębienie mleczne. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa i zapamięta, jak dbać o piękny oraz zdrowy uśmiech.

Tydzień z dinozaurami

Ostatni tydzień lutego upłynął pod hasłem "W świecie dinozaurów". Czas ten był okazją do rozmów o tych prehistorycznych zwierzętach. Dzieci poszukały jajka dinozaurów i zobaczyły co się z nich wykluło… Dużo radości sprawiła świetlikom zabawa w paleontologów. Uczniowie z zajęć przyrodniczych także odkrywali z zaciekawieniem szkielety dinozaurów, ukryte w piasku. Dzięki zabawom badawczym, dzieci obydwóch grup, mogły pogratulować sobie dużej wiedzy ekologicznej. Efektem tych działań było rozbudzenie ciekawości o naszej planecie. Dzieci chętnie dzieliły się własnymi wrażeniami i odczuciami po użyciu mikroskopu i szkieł powiększających. Dla świetlików oraz dla dzieci uczęszczających na zajęcia przyrodnicze był to dzień pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze.

Eksperymenty

Dzieci przeprowadziły w świetlicy eksperymenty z sodą oczyszczoną. Przekonały się, jak wchodzi w reakcję z octem oraz płynem do zmywania naczyń. Powstały "wulkan" i kolorowe kuleczki wzbudziły w nich wiele radości. Oprócz tego świetliki wykonały kilka doświadczeń, dzięki którym dowiedziały się, w jaki sposób powstaje dźwięk.

Jesteś tutaj: Home