KANGUR 2019

21 marca 2019 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W Konkursie wzięło udział 50 uczniów z klas 4-8. Inicjatorem "Kangura" jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières" z siedzibą w Paryżu. W Polsce patronat nad Konkursem objął Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs jest atrakcyjny ze względu na nieszablonowe zadania oraz prostą formułę. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.

Recytujemy Mickiewicza

Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja Adama Mickiewicza" z okazji 220. rocznicy urodzin poety odbył się 5 marca 2019 r. Udział wzięło 10 uczestników. Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zajął Igor Lis z klasy Vb, II miejsce zdobyła Maria Kaczmarek z VIIb, III miejsce przypadło Marcjannie Murawce z klasy Va.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Miło nam poinformować, że Patryk Młynarczyk został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy!

Myślenie w cenie

Mikołaj Miedziak z kl. 8a zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Myślenie w cenie”.

Z poezją w tle

Uczniowie "Dwójki" wiele razy udowodnili, że posiadają liczne talenty i chętnie biorą udział w konkursach, zajmując wysokie miejsca. Szczególnie lubią poezję. Pięknie recytują utwory uznanych mistrzów słowa, a także sami tworzą własne wiersze. W finale XVII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego, którego uczestnicy musieli przygotować dwa teksty: jeden dowolny, drugi autorstwa Kaspra Miaskowskiego, wśród nagrodzonych znalazła się uczennica "Dwójki" – Julia Ciesielska z klasy 7b. Zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjów. Uczniowie naszej szkoły włączyli się również w obchody rocznicy urodzin Adama Mickiewicza. Dnia 20 lutego 2019 r. uczennica "Dwójki" – Maria Kaczmarek z klasy 7b – reprezentowała naszą szkołę w finale I Powiatowego Konkurs Recytatorskiego dla uczczenia 220. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza. Pięknie recytowała wiersz wieszcza pt. "Żona uparta". Wśród uczniów "Dwójki" znajdują się również twórcy utworów literackich. Należy do nich Paulina Woźniak z klasy 8a, która zgłosiła do XIV Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego swe wiersze i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy!

Jesteś tutaj: Home