Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Rok szkolny 2016/2017

Wycieczka do Torunia

14 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Zwiedzanie miasta uczniowie rozpoczęli od gry miejskiej, której celem było poznanie najważniejszych zabytków Torunia i ich historii poprzez zabawę, odnajdywanie wskazówek, rozwiązywanie zagadek i krzyżówek. Następnie zwiedzali Fort IV , który jest przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego zewnętrznego pierścienia Twierdzy Toruń z końca XIX wieku. Dzięki wyjątkowej atmosferze tego miejsca uczniowie mogli się przenieść w czasie do wieku pary i telegrafu. Trasa zwiedzania wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można było zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy. W Forcie uczniowie brali udział w warsztatach w których wcielali się w fortecznych kuchcików i pod czujnym okiem mistrzów cechowych robili (być może pierwszy w swoim życiu) piernik dekoracyjny. Warsztatom towarzyszyła prezentacja dotycząca historii pierników. Uczestnicy otrzymali na pamiątkę zrobiony własnoręcznie piernik ozdobny oraz certyfikat. Podczas spaceru po Toruniu, dzieci obejrzały dom słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.  Jednak najwięcej radości i emocji wzbudził seans w Planetarium i wizyta w Orbitarium- interaktywnej sali kosmicznej. Wycieczka do Torunia dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Dla wszystkich był to miło spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Rok szkolny 2016/2017 Wycieczka do Torunia