Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Warsztaty w Głuchowie – "Łaciata Wieś"

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 1b z wychowawcą i mamą Zosi Stefaniak, panią Martą, wybrali się do Głuchowa. Celem wyjazdu było poznanie życia ludzi na wsi i codziennych obowiązków gospodarza oraz poznanie tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Naszą wizytę w Głuchowie rozpoczęliśmy od zwiedzania gospodarstwa rolnego, potem udaliśmy się do Muzeum Łaciatej Wsi. Sporą atrakcją było dojenie sztucznej krowy. Dzieci wyrabiały ciasto, wykrawały i ozdabiały pierniki. Miłym akcentem kończącym nasz pobyt w Łaciatej Wsi była wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkich uczestników warsztatów drobnymi upominkami. Długo będziemy wspominać nasz wspólny klasowy wyjazd.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Warsztaty w Głuchowie – "Łaciata Wieś"