Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

PASJE SPORTOWE

Tajemniczy świat za wielkim murem - 中国

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", w środę, 7 lutego 2018r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach "Tajemniczy świat za wielkim murem". Odwiedziła nas mama jednego z naszych kolegów – Pani Bogumiła Matysiak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam Chiny. Odbyliśmy niezwykłą podróż w niesamowite miejsca, skosztowaliśmy ciasteczek z chińską wróżbą, próbowaliśmy swoich sił w kaligrafii i mówieniu po chińsku. Poznaliśmy sposób posługiwania się pałeczkami – najpopularniejszymi sztućcami na świecie. Kilku z nas wzięło udział w konkursie. Zabawa polegała na wyjęciu z kubeczka jak największej liczby fasolek w określonym czasie za pomocą pałeczek. Trzeba przyznać, że zadanie nie należało do łatwych! Na zakończenie skosztowaliśmy herbaty chińskiej. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Bogumiłę Matysiak zostały bardzo dobrze przyjęte przez dzieci, dały im nie tylko wiedzę, ale również przyjemnie spędzony czas w przyjaznej, miłej atmosferze. Dziękujemy za interesującą i pouczającą lekcję!

Jesteś tutaj: Home PASJE SPORTOWE Rodzice partnerami szkoły Tajemniczy świat za wielkim murem - 中国