Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 12 kwietnia 2018 roku już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gostynia. Cel konkursu stanowiło zachęcanie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Gostyń. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie wykonali test składający się różnorodnych i niełatwych zadań ortograficznych. Tematem przewodnim było ogrodnictwo. W gronie zwycięzców znaleźli się: Olga Radczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zajęła I miejsce, Jan Peda - przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1, który uplasował się na II miejscu oraz Marta Biskup ze Szkoły Podstawowej nr 2, która zajęła III miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie, czekając na ogłoszenie wyników, częstowali się pysznymi wypiekami i soczkiem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Ortografia nie jest łatwa, tym bardziej gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.

Jesteś tutaj: Home Konkursy Gminny Konkurs Ortograficzny