Najlepsi z polskiego

Finał XVII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu w dniu 13 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 38 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z terenu powiatu. Tydzień później 20 kwietnia w siedzibie organizatora zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody laureatom. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz dwunasty było Stowarzyszenie "DZIECKO". Uroczystość wręczenia nagród otworzył Waldemar Minta Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, który krótko omówił historię konkursu i przedstawił gości: Marka Smektałę Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Aldonę Węglarz Naczelniczkę Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Zanim oficjalnie ogłoszono wyniki, wystąpili uczniowie klasy VII b. Zaprezentowali przedstawienie pt.: "Co dla mnie znaczy niepodległość?", którym zachęcali do refleksji na temat wolności w życiu narodów i jednostek. Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła Julia Pawlicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. II miejsce przypadło Agnieszce Dopierale z tej samej szkoły. III miejsce zajęła Kinga Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kunowie. Tytuł Mistrza Nauki o Języku zdobyła Serafina Rufael ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. II miejsce w tej kategorii zajęła Julia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, III miejsce – Anna Pazoła ze Szkoły Podstawowej w Krobi. Tytuł Mistrza Ortografii przyznano uczniom: Julii Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, Julii Działdowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Zuzannie Stercule ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, Natalii Dobrosz ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Emilii Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie. Wyróżnienia za wypracowanie otrzymali: Klaudia Lipowczyk ze Szkoły Podstawowej w Poniecu za interesujące przedstawienie narodzin pasji tańczenia i Jakub Mikołajczak za ciekawą i dojrzałą charakterystykę bohatera literackiego. Na zakończenie spotkania rozlosowano wśród uczestników nagrody dodatkowe – książki i grę słowną "Scriba". Konkurs był współfinansowany ze środków SP nr 2 w Gostyniu i Stowarzyszenia "DZIECKO" oraz środków, które Stowarzyszenie pozyskało od Starostwa Powiatowego w Gostyniu w ramach otwartego konkursu ofert, a także z dotacji przyznanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Jesteś tutaj: Home Konkursy Najlepsi z polskiego