Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

PASJE SPORTOWE

Poznajemy sąsiadów zza Odry

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", pani Magdalena Peda przybliżyła uczniom klasy 6b wiedzę dotyczącą Niemiec. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat historii, kultury, osobliwości przyrodniczych oraz znanych postaci nauki, kultury i sportu. Poznali również niektóre zwyczaje naszych sąsiadów oraz wysłuchali piosenkę w języku niemieckim. Spotkanie zakończyła zabawa, w czasie której dzieci poznały nazwy podstawowych przyborów szkolnych i wyposażenia klasy. Zajęcia te pokazały uczniom, że dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury – bardziej zrozumiałe.

Jesteś tutaj: Home PASJE SPORTOWE Rodzice partnerami szkoły Poznajemy sąsiadów zza Odry