Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji członkowie kółka przyrodniczego przygotowali dla społeczności szkolnej audycję nadaną przez szkolny radiowęzeł na temat problemu zanieczyszczenia naszej planety plastikowymi odpadami. Uczniowie przedstawili rówieśnikom zagrożenia dla środowiska i zdrowia człowieka związanie z użytkowaniem i utylizacją tworzyw sztucznych oraz znaczeniem recyklingu. Dzieci wykonały też gazetkę tematyczną, eksponowana w holu szkoły, w której zachęcały koleżanki i kolegów do aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska, np. segregacji odpadów, a także rezygnowania lub ograniczenia korzystania z plastikowych opakowań.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Ziemi