Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

"Witaj majowa jutrzenko…"

Trzeci maja to święto, które obchodzone jest w Polsce na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie, a drugiej, po amerykańskiej, na świecie. Konstytucja ta została ustanowiona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. 27 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas czwartych i trzecich pod opieką wychowawców, przybliżyli widzom wydarzenia towarzyszące uchwaleniu Konstytucji. Tekstami wierszy i pieśni mówili o ważnych dla historii Polski wartościach: o Wolności, Narodzie, Ojczyźnie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności "Witaj majowa jutrzenko…"