Rodzice partnerami szkoły

Poznań kulturalnie

W piękny, majowy dzień uczniowie klas 3d i 3f wybrali się na wycieczkę do Poznania. Wyjazd ten zaaranżował i pomógł zrealizować Pan Łukasz Weber – rodzic jednego z uczniów. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Teatru Wielkiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem odkrywały tajemnice, które skrywały kolejne pomieszczenia w teatralnych zakamarkach. Zajrzały do garderób i charakteryzatorni, w których soliści przygotowują się do występów. Podziwiały różnorakie kostiumy. Uczniowie odwiedzili też pracownię peruk oraz magazyny rekwizytów. Szczególnie zainteresowała ich sztuczna krew, która jest słodka w smaku i całkowicie można ją zmyć z ubrań za pomocą wody. Dzieci zasiadły też na widowni, a potem weszły na scenę, na której ustawiano scenografię do wieczornego spektaklu. Miały również możliwość podpatrzeć zespół baletowy podczas próby. Zwiedzanie teatru wywarło na uczniach bardzo duże wrażenie. Następnie dzieci zwiedziły Muzeum Archeologiczne, gdzie oglądały, z ciekawym komentarzem pań przewodniczek, wystawy: "Pradzieje Wielkopolski" oraz "Śmierć i Życie w Starożytnym Egipcie". Potem udały się na Stary Rynek i podziwiały trykające się koziołki na ratuszowej wieży. Wycieczkę zakończył spacer po Rynku, oglądanie kamienic i kolorowych domków budniczych. Bardzo dziękujemy Panu Weberowi za ciekawy pomysł wyjazdu! Dzieci przywiozły z wycieczki moc niezapomnianych przeżyć i wspomnień.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Poznań kulturalnie