Gminny Konkurs Ekologiczny "Nie truj swoich bliskich"

25 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod hasłem "Nie truj swoich bliskich". Jego organizatorem była Straż Miejska w Gostyniu we współpracy z Wydziałem Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń, Zakładem Wodociągów i Kanalizacji oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej. Tematyka konkursu była związana z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku na Terenie Miasta i Gminy Gostyń oraz zagadnieniami dotyczącymi segregacji odpadów, zasad palenia w piecach domowych, skutków zanieczyszczania powietrza, smogu, niskiej emisji, odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska naturalnego i gospodarowania wodą. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie.
W kategorii klas V-VI Mateusz Nowak zajął drugie miejsce, natomiast w kategorii klas VII-VIII drugie miejsce uzyskał Patryk Młynarczyk, a trzecie Szymon Klauza. W nagrodę za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce przyrodniczej.
Gratulujemy naszym laureatom, którzy wykazali się rozległą wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

20181029 123930 (Custom)

Jesteś tutaj: Home Konkursy Gminny Konkurs Ekologiczny "Nie truj swoich bliskich"