Pasowanie pierwszoklasistów

Tradycją naszej szkoły jest, że w drugiej połowie października uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznali prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści wyglądali bardzo uroczyście w strojach galowych. Przejęci byli tym, że do sali gimnastycznej przybyli ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora pana Waldemara Minty, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Złożył życzenia dzieciom i ich rodzicom i wyraził nadzieję na dobrą współpracę. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnymi zdjęciami klas pierwszych z wychowawczyniami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pasowanie pierwszoklasistów