Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada nasza szkolna społeczność świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliła akademia z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji, uczniów i nauczycieli. Wszyscy obejrzeliśmy scenki z życia szkoły przygotowane przez uczniów klas piątych oraz klasy ósmej. Pozwoliły nam one zrozumieć wpływ wydarzeń historycznych na sytuację naszego kraju na początku dwudziestego wieku. Przypomniały postacie twórców naszej niepodległości. Wysłuchaliśmy również recytacji wierszy poświęconych Ojczyźnie oraz obejrzeliśmy znakomity występ ósmoklasistów.
Punktualnie o 11.11 wszyscy zebrani powstali i odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego, biorąc udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ.
Zwieńczeniem uroczystości był przygotowany przez drugoklasistów niesamowity pokaz mody panującej w czasie, gdy nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Towarzyszyły mu przebojowe piosenki dwudziestolecia.
W trakcie akademii zostali nagrodzeni uczestnicy dwóch konkursów:
KWIATY DLA NIEPODLEGŁEJ – konkurs plastyczny świetlicy szkolnej
I miejsce – Maja Matysiak i Wiktoria Cieślak
II miejsce – Emma Propati
III miejsce – Anna Nowaczyk i Lilianna Gierlik
Wyróżnienia  Olga Bujak i Lena Młynarczyk
SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY – STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – pod patronatem posła RP Jana Dziedziczaka
I miejsce – Mikołaj Andrzejewski
II miejsce – Julia Ciesielska
III miejsce – Ines Peisert
Dzięki hojności Rady Rodziców wszystkim uczniom, obecnym w tym dniu w szkole zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie klasowe. Mamy nadzieję, że ten szczególny dzień zostanie wszystkim na długo w pamięci. Dziękujemy!

Jesteś tutaj: Home Aktualności 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI