Światowym Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

"Kiedy ząbki bardzo brudne,
ich umycie nie jest trudne.
Już z dzieciaczków każdy wie,
jak myć dobrze zęby swe!"
Kilka dni temu grupa świetlików obchodziła Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie naszej szkoły systematycznie realizują treści prozdrowotne i zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, aktywności ruchowej, higieny ciała i fluoryzacji zębów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały specyfikę pracy dentysty i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Korzystając z okazji, dzieci wcieliły się w rolę ortodonty i protetyka, własnoręcznie wykonując odlew szczęk z masy solnej. Teraz świetliki wiedzą znacznie więcej na temat higieny jamy ustnej, gdyż znają pełne uzębienie mleczne. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt nie będzie bał się wizyty u stomatologa i zapamięta, jak dbać o piękny oraz zdrowy uśmiech.

Jesteś tutaj: Home Świetlica Światowym Dzień Zdrowia Jamy Ustnej