Wojskowa sztafeta w "Dwójce"

Nasza szkoła szczyci się znakomitym patronem – doskonałym żołnierzem i strategiem - gen. Tadeuszem Kutrzebą. W związku z tym faktem w "Dwójce" miało miejsce niecodzienne wydarzenie. We wtorek 16 kwietnia 2019 r. gościliśmy uczestników IX Sztafety Pamięci generała broni Tadeusza Buka, której uczestnikami byli żołnierze 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu, której był on dowódcą. Generał Tadeusz Buk zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. W części biegu po ulicach Gostynia żołnierzom towarzyszyli uczniowie naszej szkoły pod wodzą pana Grzegorza Wosiaka. Oficjalne powitanie gości nastąpiło na boisku "Dwójki". Uczestników sztafety witali: pan Grzegorz Skorupski – zastępca Burmistrza Gostynia oraz pan Waldemar Minta – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, który odebrał od biegnących symboliczną pałeczkę, którą przekazał im w dniu następnym przed rozpoczęciem kolejnego etapu sztafety. Po powitaniu goście oraz uczniowie przeszli do hali sportowej, gdzie odbył się okolicznościowy apel. W krótkiej inscenizacji przygotowanej przez klasę 7b podkreślona została rola żołnierzy w walce o Ojczyznę oraz utrzymaniu pokoju w Polsce i na świecie. Upamiętniona została także 20. rocznica przystąpienia naszego kraju do Paktu Północnoatlantyckiego. Uczniowie „Dwójki” udowodnili, że posiadają liczne talenty – sportowe, aktorskie, recytatorskie, muzyczne. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze, grali na instrumentach. Na koniec – w przygotowanych przez klasy 4b i 5c scenkach – pokazali, że doskonale znają zasady dobrego zachowania i potrafią je stosować. Apel był także okazją, by lepiej poznać bohatera sztafety generała broni Tadeusza Buka. Nasi goście przybliżyli nam sylwetkę swego dowódcy – godnego wzoru do naśladowania oraz propagowali zdrowy i aktywny tryb życia. Istotny element spotkania z żołnierzami stanowiło również rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dotyczącego 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W konkursie zwyciężyli: Dawid Mucha – I miejsce; Miłosz Kostrzewa – II miejsce, Weronika Sosnowska – III miejsce. Na koniec nastąpiły wpisy do Księgi Pamiątkowej, która była swego rodzaju kroniką biegu. Uczniowie występujący w apelu zostali obdarowani przez uczestników sztafety drobnymi upominkami. Uroczystość przebiegała w radosnej i serdecznej atmosferze.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wojskowa sztafeta w "Dwójce"