Czytamy dla Niepodległej

VI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania odbył się 9 listopada 2018 r. W finale wzięli udział Mistrzowie Czytania z klas II-VIII. W kategorii klas II-V uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie fragment ulubionej książki. Starsi uczniowie z klas VI-VIII czytali utwory wybrane z listy czterdziestu czterech tekstów z "Antologii Niepodległości" opublikowanej na oficjalnej stronie Prezydenta RP. Po prezentacjach uczniowskich Komisja Konkursowa w składzie: Anna Juska, Beata Kawczyńska-Konury, Ewa Sobkowiak – ogłosiła wyniki:
W kategorii klas II-V pierwsze miejsce zajęła Marta Biskup z kl. IVa, drugie – Juliusz Ucinek z Vc, a trzecie – Bartosz Hajduk z Va. Wyróżnienie przyznano Magdalenie Ciesielskiej z IIb.
W kategorii klas VI-VIII zwyciężyła Katarzyna Bąk z VIIIb, drugie miejsce zajęła Maria Kaczmarek z VIIb, trzecie przypadło Kacprowi Rozworze z VIIIa. Wyróżnienie zdobył Szymon Smektała z VIIa.

Gminny Konkurs Ekologiczny "Nie truj swoich bliskich"

25 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej pod hasłem "Nie truj swoich bliskich". Jego organizatorem była Straż Miejska w Gostyniu we współpracy z Wydziałem Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń, Zakładem Wodociągów i Kanalizacji oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej. Tematyka konkursu była związana z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku na Terenie Miasta i Gminy Gostyń oraz zagadnieniami dotyczącymi segregacji odpadów, zasad palenia w piecach domowych, skutków zanieczyszczania powietrza, smogu, niskiej emisji, odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska naturalnego i gospodarowania wodą. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie.
W kategorii klas V-VI Mateusz Nowak zajął drugie miejsce, natomiast w kategorii klas VII-VIII drugie miejsce uzyskał Patryk Młynarczyk, a trzecie Szymon Klauza. W nagrodę za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki o tematyce przyrodniczej.
Gratulujemy naszym laureatom, którzy wykazali się rozległą wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

20181029 123930 (Custom)

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego - pobierz plik

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego