PIĘKNO ŚWIATA, PIĘKNO SŁOWA

Dnia 15 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny o tematyce przyrodniczej pt. "Piękno świata, piękno słowa". W konkursie wzięło udział 23 dzieci z klas IV-VII, które słowami i pracami plastycznymi przedstawiły bogactwo, piękno i różnorodność świata przyrody.
Recytacja wiersza:
Julia Pulik kl. VIa – I miejsce
Roksana Zimowska kl. VIb – II miejsce
Prace plastyczne:
Borys Rogala kl. IVb – I miejsce
Igor Lis kl. IVb – IVb miejsce
Zofia Ludwiczak kl. IVd – III miejsce
Zuzanna Twardowska kl. IVb – III miejsce
Kacper Twardowski kl. IVb – wyróżnienie
Amelia Aksamit kl. IVc – wyróżnienie
Marcelina Dubowik kl. IVc – wyróżnienie

Sukces młodych talentów z "Dwójki"

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Przeglądzie Młodych Talentów "Gostyniacy mają talent". Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne oraz grę na flecie poprzecznym. Sukcesem zakończył się występ grupy tanecznej "Królowe tańca" w składzie: Amelia Smektała, Laura Kaźmierczak z kl. 3c i Laura Zawiślańska z kl. 3b, które zajęły II miejsce oraz Patrycji Mazurek z kl. 3c, która otrzymała wyróżnienie za śpiew i grę na instrumencie. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła Zosia Kasperczak z kl. 6d, prezentując wyjątkowe umiejętności akrobatyczne.
Serdecznie gratulujemy!

Gminny Konkurs Przyrodniczy "Ziemia jest naszym domem"

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem Gminnego Konkursu Przyrodniczego "Ziemia jest naszym domem". Do zmagań, które odbyły się 24 kwietnia 2018 roku przystąpiło 29 uczniów, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z Gostynia (SP 2, 3, 5) oraz terenu gminy (Goli, Daleszyna, Kunowa, Siemowa, Sikorzyna). Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Gostynia. Konkurs rozpoczął się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Waldemara Minty, który powitał zebranych i życzył uczniom owocnej pracy podczas zmagań konkursowych. Uczestnicy rozwiązywali test. Zadania obejmowały wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin zintegrowanych w przedmiocie przyroda. Prace dzieci oceniała Gminna Komisja Konkursowa. Laureatami konkursu zostały trzy uczennice, które otrzymały największą liczbę punktów:
Jessica Celka SP2 Gostyń – I miejsce,
Julia Ciesielska SP2 Gostyń – II miejsce,
Magdalena Klupś SP5 Gostyń – III miejsce.
Czworo uczestników otrzymało wyróżnienia:
Maciej Jerzynek SP 2 Gostyń,
Zuzanna Rochowska SP 5 Gostyń,
Maria Kaczmarek SP 2 Gostyń,
Stanisław Gbiorczyk SP Gola.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci i wyróżnieni uczniowie – dyplomy i nagrody.
Gratulujemy rozległej wiedzy przyrodniczej i życzymy kolejnych sukcesów!

"Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi"

Dnia 26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy drugiej: Matylda Molinus, Anna Nowaczyk, Jędrzej Szymoniak uczestniczyli w gminnych eliminacjach konkursu ekologicznego pt. "Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi", które odbyły się w Szkole Podstawowej w Siemowie. Konkurs składał się z dwóch części  zadań dotyczących ekologii i zadań sprawnościowych. Dzieci wykazały się wiedzą z zakresu świadomości ekologicznej, umiejętnością segregacji różnych śmieci i prawidłowo rozwiązały test przyrodniczy. Reprezentanci "Dwójki" zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

Najlepsi z polskiego

Finał XVII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu w dniu 13 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 38 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z terenu powiatu. Tydzień później 20 kwietnia w siedzibie organizatora zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody laureatom. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz dwunasty było Stowarzyszenie "DZIECKO". Uroczystość wręczenia nagród otworzył Waldemar Minta Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, który krótko omówił historię konkursu i przedstawił gości: Marka Smektałę Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Aldonę Węglarz Naczelniczkę Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Zanim oficjalnie ogłoszono wyniki, wystąpili uczniowie klasy VII b. Zaprezentowali przedstawienie pt.: "Co dla mnie znaczy niepodległość?", którym zachęcali do refleksji na temat wolności w życiu narodów i jednostek. Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła Julia Pawlicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. II miejsce przypadło Agnieszce Dopierale z tej samej szkoły. III miejsce zajęła Kinga Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kunowie. Tytuł Mistrza Nauki o Języku zdobyła Serafina Rufael ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. II miejsce w tej kategorii zajęła Julia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, III miejsce – Anna Pazoła ze Szkoły Podstawowej w Krobi. Tytuł Mistrza Ortografii przyznano uczniom: Julii Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, Julii Działdowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Zuzannie Stercule ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, Natalii Dobrosz ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Emilii Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie. Wyróżnienia za wypracowanie otrzymali: Klaudia Lipowczyk ze Szkoły Podstawowej w Poniecu za interesujące przedstawienie narodzin pasji tańczenia i Jakub Mikołajczak za ciekawą i dojrzałą charakterystykę bohatera literackiego. Na zakończenie spotkania rozlosowano wśród uczestników nagrody dodatkowe – książki i grę słowną "Scriba". Konkurs był współfinansowany ze środków SP nr 2 w Gostyniu i Stowarzyszenia "DZIECKO" oraz środków, które Stowarzyszenie pozyskało od Starostwa Powiatowego w Gostyniu w ramach otwartego konkursu ofert, a także z dotacji przyznanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Jesteś tutaj: Home Konkursy