"Gostyń i okolice”

W poniedziałek 4 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu odbył się Gminny Konkurs Wiedzy "Gostyń i okolice” pod patronatem Burmistrza Gostynia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marysia Kapała III d, Michalina Matłoka III b i Kacper Kopeć III b. Uczniowie zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

"Bezpiecznie wokół nas"

Pod koniec kwietnia rozstrzygnięto szkolny konkurs "Bezpiecznie wokół nas", którego tematyką było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Uczniowie klas I-III musieli wykazać się talentem plastycznym przygotowując pracę na wymieniony temat. Uczniowie klas IV-VII pochwalili się talentami aktorskimi prezentując scenki z zakresu bezpieczeństwa.
Najlepsi w konkursie plastycznym byli:
I miejsce:
Julia Sekuła I a;
II miejsce:
Gabriela Kowalewicz III b,
Julia Kubiak III c;
III miejsce:
Piotr Frąckowiak I a,
Kacper Hacaś III c;
Wyróżnienia:
Julia Dworczak III b,
Antonina Konieczna III b,
Kevin Jędrzejczak III c,
Katarzyna Prywer III c.

W konkursie na scenkę bezkonkurencyjni okazali się następujący uczniowie:
I miejsce – klasa VI a w składzie:
Jakub Biernacki,
Julia Jankowiak,
Jagoda Konieczna,
Julia Pulik,
Szymon Smektała,
Nikola Szajbel,
Mikołaj Szymczak;
II miejsce – klasa IV c w składzie:
Marcelina Dubowik,
Antonina Ceranka,
Jan Jedryczka,
Bartosz Kazimierz,
Klaudia Konieczna,
Filip Matuszewski,
Maja Staszek,
Juliusz Ucinek,
Zuzanna Wachowiak;
III miejsce – klasa IV b w składzie:
Natalia Eitner,
Oliwia Fechner,
Igor Lis,
Lena Łagoda,
Wiktor Majewski,
Piotr Mikołajczak.

PIĘKNO ŚWIATA, PIĘKNO SŁOWA

Dnia 15 maja 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny o tematyce przyrodniczej pt. "Piękno świata, piękno słowa". W konkursie wzięło udział 23 dzieci z klas IV-VII, które słowami i pracami plastycznymi przedstawiły bogactwo, piękno i różnorodność świata przyrody.
Recytacja wiersza:
Julia Pulik kl. VIa – I miejsce
Roksana Zimowska kl. VIb – II miejsce
Prace plastyczne:
Borys Rogala kl. IVb – I miejsce
Igor Lis kl. IVb – II miejsce
Zofia Ludwiczak kl. IVd – III miejsce
Zuzanna Twardowska kl. IVb – III miejsce
Kacper Twardowski kl. IVb – wyróżnienie
Amelia Aksamit kl. IVc – wyróżnienie
Marcelina Dubowik kl. IVc – wyróżnienie

Sukces młodych talentów z "Dwójki"

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Gminnym Przeglądzie Młodych Talentów "Gostyniacy mają talent". Zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, akrobatyczne oraz grę na flecie poprzecznym. Sukcesem zakończył się występ grupy tanecznej "Królowe tańca" w składzie: Amelia Smektała, Laura Kaźmierczak z kl. 3c i Laura Zawiślańska z kl. 3b, które zajęły II miejsce oraz Patrycji Mazurek z kl. 3c, która otrzymała wyróżnienie za śpiew i grę na instrumencie. Pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6 zajęła Zosia Kasperczak z kl. 6d, prezentując wyjątkowe umiejętności akrobatyczne.
Serdecznie gratulujemy!

Gminny Konkurs Przyrodniczy "Ziemia jest naszym domem"

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem Gminnego Konkursu Przyrodniczego "Ziemia jest naszym domem". Do zmagań, które odbyły się 24 kwietnia 2018 roku przystąpiło 29 uczniów, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z Gostynia (SP 2, 3, 5) oraz terenu gminy (Goli, Daleszyna, Kunowa, Siemowa, Sikorzyna). Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Gostynia. Konkurs rozpoczął się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Waldemara Minty, który powitał zebranych i życzył uczniom owocnej pracy podczas zmagań konkursowych. Uczestnicy rozwiązywali test. Zadania obejmowały wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin zintegrowanych w przedmiocie przyroda. Prace dzieci oceniała Gminna Komisja Konkursowa. Laureatami konkursu zostały trzy uczennice, które otrzymały największą liczbę punktów:
Jessica Celka SP2 Gostyń – I miejsce,
Julia Ciesielska SP2 Gostyń – II miejsce,
Magdalena Klupś SP5 Gostyń – III miejsce.
Czworo uczestników otrzymało wyróżnienia:
Maciej Jerzynek SP 2 Gostyń,
Zuzanna Rochowska SP 5 Gostyń,
Maria Kaczmarek SP 2 Gostyń,
Stanisław Gbiorczyk SP Gola.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci i wyróżnieni uczniowie – dyplomy i nagrody.
Gratulujemy rozległej wiedzy przyrodniczej i życzymy kolejnych sukcesów!

Jesteś tutaj: Home Konkursy