Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Gminny Konkurs Przyrodniczy "Ziemia jest naszym domem"

Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 2 była organizatorem Gminnego Konkursu Przyrodniczego "Ziemia jest naszym domem". Do zmagań, które odbyły się 24 kwietnia 2018 roku przystąpiło 29 uczniów, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z Gostynia (SP 2, 3, 5) oraz terenu gminy (Goli, Daleszyna, Kunowa, Siemowa, Sikorzyna). Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Burmistrz Miasta Gostynia. Konkurs rozpoczął się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Waldemara Minty, który powitał zebranych i życzył uczniom owocnej pracy podczas zmagań konkursowych. Uczestnicy rozwiązywali test. Zadania obejmowały wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin zintegrowanych w przedmiocie przyroda. Prace dzieci oceniała Gminna Komisja Konkursowa. Laureatami konkursu zostały trzy uczennice, które otrzymały największą liczbę punktów:
Jessica Celka SP2 Gostyń – I miejsce,
Julia Ciesielska SP2 Gostyń – II miejsce,
Magdalena Klupś SP5 Gostyń – III miejsce.
Czworo uczestników otrzymało wyróżnienia:
Maciej Jerzynek SP 2 Gostyń,
Zuzanna Rochowska SP 5 Gostyń,
Maria Kaczmarek SP 2 Gostyń,
Stanisław Gbiorczyk SP Gola.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci i wyróżnieni uczniowie – dyplomy i nagrody.
Gratulujemy rozległej wiedzy przyrodniczej i życzymy kolejnych sukcesów!

"Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi"

Dnia 26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy drugiej: Matylda Molinus, Anna Nowaczyk, Jędrzej Szymoniak uczestniczyli w gminnych eliminacjach konkursu ekologicznego pt. "Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Ziemi", które odbyły się w Szkole Podstawowej w Siemowie. Konkurs składał się z dwóch części  zadań dotyczących ekologii i zadań sprawnościowych. Dzieci wykazały się wiedzą z zakresu świadomości ekologicznej, umiejętnością segregacji różnych śmieci i prawidłowo rozwiązały test przyrodniczy. Reprezentanci "Dwójki" zajęli drugie miejsce. Gratulujemy!

Najlepsi z polskiego

Finał XVII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu w dniu 13 kwietnia 2018 r. Wzięło w nim udział 38 uczestników, laureatów eliminacji szkolnych, zgłoszonych przez szkoły podstawowe z terenu powiatu. Tydzień później 20 kwietnia w siedzibie organizatora zostały ogłoszone wyniki i wręczono nagrody laureatom. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Gostyński i Burmistrz Gostynia. Współorganizatorem konkursu po raz dwunasty było Stowarzyszenie "DZIECKO". Uroczystość wręczenia nagród otworzył Waldemar Minta Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, który krótko omówił historię konkursu i przedstawił gości: Marka Smektałę Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu i Aldonę Węglarz Naczelniczkę Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Zanim oficjalnie ogłoszono wyniki, wystąpili uczniowie klasy VII b. Zaprezentowali przedstawienie pt.: "Co dla mnie znaczy niepodległość?", którym zachęcali do refleksji na temat wolności w życiu narodów i jednostek. Następnie ogłoszono zwycięzców konkursu. I miejsce zajęła Julia Pawlicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. II miejsce przypadło Agnieszce Dopierale z tej samej szkoły. III miejsce zajęła Kinga Michalak ze Szkoły Podstawowej w Kunowie. Tytuł Mistrza Nauki o Języku zdobyła Serafina Rufael ze Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. II miejsce w tej kategorii zajęła Julia Ciesielska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, III miejsce – Anna Pazoła ze Szkoły Podstawowej w Krobi. Tytuł Mistrza Ortografii przyznano uczniom: Julii Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Poniecu, Julii Działdowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu, Zuzannie Stercule ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu, Natalii Dobrosz ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Emilii Szczepaniak ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie. Wyróżnienia za wypracowanie otrzymali: Klaudia Lipowczyk ze Szkoły Podstawowej w Poniecu za interesujące przedstawienie narodzin pasji tańczenia i Jakub Mikołajczak za ciekawą i dojrzałą charakterystykę bohatera literackiego. Na zakończenie spotkania rozlosowano wśród uczestników nagrody dodatkowe – książki i grę słowną "Scriba". Konkurs był współfinansowany ze środków SP nr 2 w Gostyniu i Stowarzyszenia "DZIECKO" oraz środków, które Stowarzyszenie pozyskało od Starostwa Powiatowego w Gostyniu w ramach otwartego konkursu ofert, a także z dotacji przyznanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

17 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kunowie odbyły się gminne eliminacje do turnieju BRD 2018. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po przerwie każdy uczestnik musiał przejechać tor przeszkód. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Biernacki, Maria Kaczmarek, Nikola Szajbel, Bartosz Stefaniak zajęła VIII miejsce.

Gminny Konkurs Ortograficzny

W dniu 12 kwietnia 2018 roku już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Gostynia. Cel konkursu stanowiło zachęcanie uczniów do poznawania reguł ortograficznych, posługiwanie się w piśmie poprawną polszczyzną, doskonalenie poprawności ortograficznej oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania umiejętności potrzebnych w kolejnych etapach kształcenia. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy Gostyń. Uczestnicy bardzo szybko i sprawnie wykonali test składający się różnorodnych i niełatwych zadań ortograficznych. Tematem przewodnim było ogrodnictwo. W gronie zwycięzców znaleźli się: Olga Radczyk ze Szkoły Podstawowej nr 5, która zajęła I miejsce, Jan Peda - przedstawiciel Szkoły Podstawowej nr 1, który uplasował się na II miejscu oraz Marta Biskup ze Szkoły Podstawowej nr 2, która zajęła III miejsce. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie, czekając na ogłoszenie wyników, częstowali się pysznymi wypiekami i soczkiem. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy również nagrody książkowe. Ortografia nie jest łatwa, tym bardziej gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.

Jesteś tutaj: Home Konkursy