Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

"Myślenie w cenie"

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Myślenie w cenie", do którego stanęło 30 uczniów z klas 6-7. II miejsce zajął Patryk Młynarczyk z kl. 7b, wyróżnienie otrzymał Mikołaj Miedziak z kl. 7a. Dobry wynik uzyskała także Julia Ciesielska z kl. 6b. Gratulujemy!

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNY KONKURS Z JAJEM" Rozstrzygnięty!

20 marca 2018 roku w GOK "Hutnik" odbyło się uroczyste podsumowanie szóstej już edycji Wielkanocnego Konkursu z Jajem, na który wpłynęło 189 pisanek i 248 świątecznych kartek. Na konkurs można było nadesłać dwa rodzaje prac - przedstawiające pisanki bądź kartki świąteczne. Oceniając prace, jury brało pod uwagę m.in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy oraz ręczne i samodzielne wykonanie. Oceny dokonano w 3 kategoriach:
- od 5-7 lat
- od 8-14 lat
- od 15 lat wzwyż
Przyznano ogółem: 31 wyróżnień oraz 14 nagród równorzędnych. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. 
W kategorii od 5-7 lat wyróżnienie otrzymała: Malwina Kocjan, kl. Ia 
W kategorii od 8-14 lat nagrodę otrzymała Julia Ciesielska, kl. VIb, natomiast wyróżnienia zdobyli: Kuba Piloński kl. IIId, Maria Mehr kl. VI b, Antek Bonawenturczyk kl. VIb.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Utalentowani literacko i plastycznie!

Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczno – Fotograficzny "Dialog z rzeczywistością" od lat cieszy się zainteresowaniem uczniów Dwójki. Nie inaczej było w tym roku. Do zmagań w XIII edycji konkursu przystąpiło 13 utalentowanych literacko i plastycznie uczniów naszej szkoły. "Mój świat" – taka była tematyka dla uczniów szkół podstawowych. Przygotowane prace znalazły uznanie członków jury, którzy podkreślali wysoki poziom konkursowych zmagań. Paulina Woźniak z 7a zajęła I miejsce w dziale literackim, wśród twórców utworów poetyckich. W dziale plastycznym w kategorii klas 1-4 Marcelina Dubowik z 4c wywalczyła III miejsce, Borys Rogala z 4b otrzymał wyróżnienie, natomiast w kategorii klas 5-7 z wyróżnienia cieszył się Mikołaj Miedziak z 7a. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kangur Matematyczny

15 marca 2018 r odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W Konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas 4-7. Inicjatorem "Kangura" jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Frontières" z siedzibą w Paryżu. W Polsce patronat nad Konkursem objął Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konkurs jest atrakcyjny ze względu na nieszablonowe zadania oraz prostą formułę. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia.

Mistrzyni interesującej fabuły

W grudniu 2017 roku został rozstrzygnięty Konkurs Humanistyczny pod hasłem "Zabawy fabularne z lekturami", którego organizatorem było Stowarzyszenie "Nowoczesna Szkoła" działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli. Zadanie konkursowe nie należało do najłatwiejszych. Polegało na napisaniu przez uczestników innego zakończenia lub dalszych losów bohaterów lektury szkolnej. Z tym wymagającym niezwykłej wyobraźni, kreatywności i talentu literackiego wyzwaniem fenomenalnie poradziła sobie Julia Ciesielska, uczennica klasy 6b. Jej praca, przedstawiająca dalsze losy bohaterów lektury "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej, okazała się znakomita i Julia zajęła I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Sukces jest tym większy, że oferta konkursowa swym zasięgiem terytorialnym obejmowała wszystkie gminy powiatu gostyńskiego.

Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów.

Jesteś tutaj: Home Konkursy