Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Bezpieczne grzybobranie

49 uczniów z klas IV – VI wzięło udział w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym "Jadalne i trujące grzyby polskich lasów". Dzieci wykazały się dużą znajomością tematyki. Dokładnie opisały i starannie narysowały zarówno grzyby trujące, jak i jadalne. Podały także objawy zdrowotne wynikające ze spożycia trujących okazów oraz przedstawiły sposoby postępowania w przypadku zatrucia grzybami. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy!
Laureaci w/w konkursu
klasy IV
Michał Kaczor kl. IV b - I miejsce
Zuzanna Twardowska kl. IV b - II miejsce
Kacper Twardowski kl. IV b - III miejsce
Borys Rogala kl. IV b - wyróżnienie
Alan Rybakowski kl. IV b - wyróżnienie
Mateusz Gryczka kl. IV d - wyróżnienie
klasy V
Mateusz Nowak kl. V a - I miejsce
Maurycy Jernaś kl. V a - II miejsce
Patrycja Organistka kl. V a - III miejsce
klasy VI
Julia Ciesielska kl. VI b - I miejsce
Adam Danek kl. VI b - II miejsce
Wiktoria Zimowska kl. VI b - III miejsce
Mikołaj Szymczak kl. VI a - wyróżnienie
Nikola Szajbel kl. VI a - wyróżnienie

Konkurs "Mój baśniowy przyjaciel" rozstrzygnięty!

Konkurs "Mój baśniowy przyjaciel" rozstrzygnięty!
I miejsce - Jakub Klimkowski Ia
II miejsce - Małgorzata Pawlik IIIb
III miejsce - Matylda Molinus IIa
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Jankowiak Ic, Zofia Maćkowiak IIId, Anna Nowaczyk IIa, Maciej Dudkowiak IIa, Amelia Czapula IIIf, Katarzyna Prywer IIIc, Gabriela Prywerek Ib, Marcelina Kaczor Ia, Wiktoria Cieślak Ia, Jagoda Wierzchowska Ib, Oliwia Biniaszak Ia, Maja Maciaś IIIb, Weronika Wilczek Ic.
Gratulujemy zdolnym Świetlikom!

Konkurs plastyczny "Mój baśniowy przyjaciel"

27 listopada w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny dla dzieci korzystających z zajęć świetlicowych. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną metodą plastyczną portretu ulubionego bohatera książkowego. Uczniowie zapoznali się z różnymi baśniami, m. in. "Bracia Grimm", "Cudowny Świat Baśni". Baśnie cieszą się wielkim powodzeniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością wykonały prace konkursowe. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie pasji twórczej u dzieci. Trzymamy kciuki, wyniki już wkrótce!

Arcymistrz czytania wybrany

W poniedziałek 27 listopada odbył się finał Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięli w nim udział Mistrzowie Czytania wyłonieni w etapie klasowym. Czytali pięknie fragmenty z różnych książek z literatury pięknej. Jury oceniało kulturę słowa, dobór tekstów, ogólne wrażenie. Spośród dwudziestu uczestników wyłoniło siedmiu Mistrzów Czytania oraz Arcymistrza Czytania. W klasach siódmych wygrała Katarzyna Bąk z VIIb, w szóstych – Julia Ciesielska z VIb, w piątych – Oliwia Kanikowska z Va, w czwartych – Zofia Kasperczak z IVd, w trzecich – Katarzyna Prywer z IIIc, w drugiej klasie – Matylda Molinus z IIa oraz Aleksander Karczewski z Ib. Tytuł arcymistrzowski już po raz drugi zdobyła Julia Ciesielska z VIb.

Wyrecytowała wyróżnienie

Finał XVI integracyjnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Kaspra Miaskowskiego odbył się w niedzielę (26 listopada 2017 r.), w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach, tuż obok Smogorzewa - rodzinnej miejscowości Kaspra Miaskowskiego. Konkurs otworzył i prowadził pan Sebastian Nowak, nauczyciel języka polskiego w SP nr 1. Podsumował dotychczasowe zmagania recytatorskie, podkreślił, że do tej pory w finałach Konkursu zaprezentowało się około czterystu recytatorów. Nasza szkoła nie opuściła dotąd żadnego z konkursów, chociaż teksty Miaskowskiego nie należą do łatwych dla uczniów podstawówek. Następnie prowadzący zaprosił do wysłuchania prelekcji przygotowanej przez dr. Łukasza Puśleckiego, który w swoim wykładzie "Kacper Miaskowski – żywot pośmiertny" opowiedział o zmiennych kolejach pamięci o wybitnym literacie ze Smogorzewa. Ten poeta przełomu renesansu i baroku został zapomniany na dziesięciolecia po swojej śmierci. Dopiero Edmund Bojanowski w połowie dziewiętnastego wieku przypomniał twórczość i sylwetkę Kacpra Miaskowskiego. Przesłuchania konkursowe finalistów odbywały się na scenie GOK w Piaskach. Recytatorzy wystąpili w czterech kategoriach: kategoria integracyjna dla osób niepełnosprawnych, szkoły podstawowe, uczniowie gimnazjów i szkoły średnie. Jury oceniało poszczególnych recytatorów, przyznając punkty za dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Dodatkowo publiczność miała możliwość przyznania swojej nagrody. Klaudia Matuszyk z klasy VIIb, która wygrała w eliminacjach szkolnych, otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

Jesteś tutaj: Home Konkursy