Wycieczka do Torunia

14 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. Zwiedzanie miasta uczniowie rozpoczęli od gry miejskiej, której celem było poznanie najważniejszych zabytków Torunia i ich historii poprzez zabawę, odnajdywanie wskazówek, rozwiązywanie zagadek i krzyżówek. Następnie zwiedzali Fort IV , który jest przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego zewnętrznego pierścienia Twierdzy Toruń z końca XIX wieku. Dzięki wyjątkowej atmosferze tego miejsca uczniowie mogli się przenieść w czasie do wieku pary i telegrafu. Trasa zwiedzania wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można było zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy. W Forcie uczniowie brali udział w warsztatach w których wcielali się w fortecznych kuchcików i pod czujnym okiem mistrzów cechowych robili (być może pierwszy w swoim życiu) piernik dekoracyjny. Warsztatom towarzyszyła prezentacja dotycząca historii pierników. Uczestnicy otrzymali na pamiątkę zrobiony własnoręcznie piernik ozdobny oraz certyfikat. Podczas spaceru po Toruniu, dzieci obejrzały dom słynnego astronoma Mikołaja Kopernika.  Jednak najwięcej radości i emocji wzbudził seans w Planetarium i wizyta w Orbitarium- interaktywnej sali kosmicznej. Wycieczka do Torunia dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji, które na pewno długo pozostaną w pamięci. Dla wszystkich był to miło spędzony czas.

Wycieczka klasowa uczniów Ia do Łaciatej Wsi

Uczniowie klasy Ia miło i wesoło spędzili czas w gospodarstwie agroturystycznym w Łaciatej Wsi. Uczestniczyli w warsztatach dojenia sztucznej krowy, malowali farbami porcelanowe kubki, jeździli bryczkami i poznali przedmioty oraz maszyny używane w dawnych czasach, w gospodarstwie rolnym.

Gminny Konkurs Plastyczny - "Moja Biblioteka" – rozstrzygnięty

2 czerwca 2017 roku w Publicznej Bibliotece w Gostyniu, odbyło się posumowanie i uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy przedstawiającej bibliotekę współczesną lub w przyszłości. Dzieci mogły również przedstawić swoje wrażenia, które pojawiają się, gdy przekraczają próg biblioteki. Na konkurs wpłynęło 125 prac. Oceniając prace jury brało pod uwagę m.in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy i ręczne, samodzielne wykonanie. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III SP, klasy IV SP, klasy V SP, klasy VI SP. Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas IV wyróżnienia otrzymali: Oliwia Józefiak z klasy IVb, Kamil Al-Sleti z klasy IVb. W kategorii klas V nagrodę otrzymała: Marika Szymankiewicz z klasy 5a, natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Ciesielska z klasy Vc, Oliwia Kuśnierek z klasy 5a. W kategorii klas VI nagrodę otrzymał Jakub Sowiński z klasy VIc, a wyróżnienia otrzymali: Daria Letkiewicz z klasy VIc, Katarzyna Bąk z klasy VIb, Klaudia Puślednik z klasy VIb, Ines Peisert z klasy VIb.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych

W "Izbie leśnej"

9 czerwca 2017r. klasa 6c wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Piaski. Spędzenie niepowtarzalnego popołudnia w otoczeniu przyrody było możliwe dzięki życzliwości i pomocy rodziców Leny Kaczmarek. Pobyt w nadleśnictwie rozpoczął się od zajmującej pogadanki, którą w "Izbie leśnej" przeprowadził pan Jerzy Różański – specjalista ds. edukacji leśnej. Uczniowie uważnie słuchali ciekawostek o florze i faunie występującej w rejonie nadleśnictwa, a także wnikliwie oglądali liczne eksponaty znajdujące się w gablotach oraz plansze przedstawiające las i zachodzące w nim procesy. Prowadzący zajęcia wyjaśnił dzieciom, na czym polega osobliwość pracy leśniczego i innych osób zatrudnionych w nadleśnictwie. Zachęcał do zadawania pytań, na które udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Uczniowie z wielką przyjemnością uczestniczyli w tej interesującej i pouczającej lekcji. Tego dnia pogoda wyjątkowo dopisywała, zachęcając do miłego spaceru po lesie. Wśród zapachów i odgłosów natury wszyscy doskonale odpoczęli i zapomnieli o codziennych troskach. Wycieczka do nadleśnictwa z pewnością stała się okazją do przeżycia przyjemnych chwil w bliskim kontakcie z naturą, a jednocześnie pozwoliła poszerzyć wiedzę przyrodniczą.

Jesteś tutaj: Home Rok szkolny 2016/2017