Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Tajemniczy świat za wielkim murem - 中国

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", w środę, 7 lutego 2018r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach "Tajemniczy świat za wielkim murem". Odwiedziła nas mama jednego z naszych kolegów – Pani Bogumiła Matysiak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam Chiny. Odbyliśmy niezwykłą podróż w niesamowite miejsca, skosztowaliśmy ciasteczek z chińską wróżbą, próbowaliśmy swoich sił w kaligrafii i mówieniu po chińsku. Poznaliśmy sposób posługiwania się pałeczkami – najpopularniejszymi sztućcami na świecie. Kilku z nas wzięło udział w konkursie. Zabawa polegała na wyjęciu z kubeczka jak największej liczby fasolek w określonym czasie za pomocą pałeczek. Trzeba przyznać, że zadanie nie należało do łatwych! Na zakończenie skosztowaliśmy herbaty chińskiej. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Bogumiłę Matysiak zostały bardzo dobrze przyjęte przez dzieci, dały im nie tylko wiedzę, ale również przyjemnie spędzony czas w przyjaznej, miłej atmosferze. Dziękujemy za interesującą i pouczającą lekcję!

Wycieczka do Krobi

Uczniowie klasy drugiej, dzięki zaangażowaniu rodziców, zwiedzili Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Dzieci wzięły udział w warsztatach ze św. Mikołajem. Właściciel muzeum, pan Marek Hałas, zapoznał wszystkich ze zbiorami muzealnymi, szczególnie eksponując przedmioty związane z tradycją bożonarodzeniową. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych opowieści. Wstępem do grupowej pracy uczniów – wykonanie ilustracji do legendy o św. Mikołaju - było jej zaprezentowanie przez gospodarza muzeum. Dużym zainteresowaniem wśród drugoklasistów cieszyło się ozdabianie świec techniką decoupage. Pracy tej towarzyszyły niesamowite emocje. Dzieci wycinały różne wzory z serwetek, a następnie rozgrzaną łyżeczką "przeprasowywały" je na świeczkach. Miłym zaskoczeniem przed odjazdem do domu okazała się wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkich pysznymi piernikami. Serdecznie dziękujemy za bogate przeżycia i ciekawie spędzone popołudnie.

W niezwykłym muzeum

Od chwili powstania pierwszego samochodu rozwój motoryzacji fascynuje i dużych, i małych. Mimo iż ciekawią nas nowe modele aut, to niezaprzeczalnie najwięcej emocji budzą samochody stare, zabytkowe, których już nie można codziennie zobaczyć na ulicy. Z inicjatywy rodzica pani Anny Wiśniewskiej uczniowie klas 3d i 3f zwiedzili niezwykłe prywatne Auto-Muzeum pana Jana i Macieja Pedów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję zabytkowych, pięknie wyremontowanych aut, które są w pełni sprawne i można nimi podróżować. Poznali także historię ich powstania, odnawiania i wiele innych ciekawostek motoryzacyjnych. Szczególne wrażenie zrobiły na dzieciach: REO Gentelman's Roadster z 1908 r., Lorraine - Dietrich SMHI z 1913 r., Hanomag Kommissbrot Korbwagen oraz "gangsterski" Studebaker Dictator Six – oba auta z 1928 r. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań dotyczących motoryzacji. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i znakomicie spędzony czas.

Wizyta Pani lekarz weterynarii

W środę, 29 listopada z inicjatywy Pana Zbigniewa Bujaka, taty ucznia klasy 3f, dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o specyfice zawodu lekarza weterynarii. Odwiedziła nas siostra Pana Bujaka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom jakie zwierzęta leczy oraz to, że podobnie jak w przypadku lekarzy medycyny, lekarze weterynarii kształcą się w różnych specjalnościach np. okulistyka, chirurgia itd. Uczniowie dowiedzieli się jak pielęgnować zwierzęta domowe, karmić je oraz w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z własnymi pupilami, ale także z nieznanymi zwierzętami. Pani doktor przyniosła ze sobą czaszkę świni, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie, a także sprzęty niezbędne w pracy lekarza weterynarii: stetoskop, otoskop, narzędzia do zaszywania ran. Zademonstrowała, jak wygląda osłuchiwanie płuc i krtani zwierzaków oraz badanie ucha, a dzieci z wielką ochotą naśladowały te czynności podczas "badania" pluszowych zabawek: pieska i kotka. Kilkoro dzieci zadeklarowało, że w przyszłości również chcą leczyć zwierzęta. Na koniec wizyty Pani Brachmańska przygotowała miłą niespodziankę – wręczyła wszystkim uczniom drewniane zawieszki – sowy. Dziękujemy za tę interesującą i pouczającą lekcję!

Jesteś tutaj: Home PASJE SPORTOWE Rodzice partnerami szkoły