Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów w_pracowni_ceramiki_2017_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Tajemniczy świat za wielkim murem - 中国

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", w środę, 7 lutego 2018r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach "Tajemniczy świat za wielkim murem". Odwiedziła nas mama jednego z naszych kolegów – Pani Bogumiła Matysiak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam Chiny. Odbyliśmy niezwykłą podróż w niesamowite miejsca, skosztowaliśmy ciasteczek z chińską wróżbą, próbowaliśmy swoich sił w kaligrafii i mówieniu po chińsku. Poznaliśmy sposób posługiwania się pałeczkami – najpopularniejszymi sztućcami na świecie. Kilku z nas wzięło udział w konkursie. Zabawa polegała na wyjęciu z kubeczka jak największej liczby fasolek w określonym czasie za pomocą pałeczek. Trzeba przyznać, że zadanie nie należało do łatwych! Na zakończenie skosztowaliśmy herbaty chińskiej. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Bogumiłę Matysiak zostały bardzo dobrze przyjęte przez dzieci, dały im nie tylko wiedzę, ale również przyjemnie spędzony czas w przyjaznej, miłej atmosferze. Dziękujemy za interesującą i pouczającą lekcję!

Wycieczka do Krobi

Uczniowie klasy drugiej, dzięki zaangażowaniu rodziców, zwiedzili Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Dzieci wzięły udział w warsztatach ze św. Mikołajem. Właściciel muzeum, pan Marek Hałas, zapoznał wszystkich ze zbiorami muzealnymi, szczególnie eksponując przedmioty związane z tradycją bożonarodzeniową. Dzieci z zainteresowaniem słuchały prezentowanych opowieści. Wstępem do grupowej pracy uczniów – wykonanie ilustracji do legendy o św. Mikołaju - było jej zaprezentowanie przez gospodarza muzeum. Dużym zainteresowaniem wśród drugoklasistów cieszyło się ozdabianie świec techniką decoupage. Pracy tej towarzyszyły niesamowite emocje. Dzieci wycinały różne wzory z serwetek, a następnie rozgrzaną łyżeczką "przeprasowywały" je na świeczkach. Miłym zaskoczeniem przed odjazdem do domu okazała się wizyta św. Mikołaja, który obdarował wszystkich pysznymi piernikami. Serdecznie dziękujemy za bogate przeżycia i ciekawie spędzone popołudnie.

W pracowni ceramiki

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów w_pracowni_ceramiki_2017_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Pod koniec listopada, dzięki inicjatywie mamy ucznia, Pani Anny Ruszczyńskiej, klasa 3f udała się do GOK "Hutnik", do pracowni ceramiki. Wyjście to związane było z tematyką zajęć lekcyjnych. W pracowni przywitała nas instruktor warsztatów ceramicznych – Magdalena Zmyślona. Pani Magdalena, z zawodu artysta plastyk, ceramik, w ciekawy sposób przedstawiła genezę powstawania wyrobów z gliny. Zapoznała uczniów z jej rodzajami, technikami formowania. Pokazała również narzędzia, które są wykorzystywane podczas wytwarzania wyrobów artystycznych z ceramiki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak wyglądają szkliwa, którymi pokrywa się gotowe wytwory. Duże wrażenie zrobił na nich piec, w którym wypieka się ceramikę. Nazajutrz, podczas zajęć technicznych, uczniowie w praktyce wykorzystali wiedzę zdobytą podczas tej wizyty. Dzieci lepiły z gliny samoutwardzalnej. Wykazały się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością. Powstało wiele ciekawych form, kształtów, figur i naczyń, a uczniowie świetnie się przy tym bawili! Dziękujemy!
{gallery}w_pracowni_ceramiki_2017_2018{/gallery}

W niezwykłym muzeum

Od chwili powstania pierwszego samochodu rozwój motoryzacji fascynuje i dużych, i małych. Mimo iż ciekawią nas nowe modele aut, to niezaprzeczalnie najwięcej emocji budzą samochody stare, zabytkowe, których już nie można codziennie zobaczyć na ulicy. Z inicjatywy rodzica pani Anny Wiśniewskiej uczniowie klas 3d i 3f zwiedzili niezwykłe prywatne Auto-Muzeum pana Jana i Macieja Pedów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję zabytkowych, pięknie wyremontowanych aut, które są w pełni sprawne i można nimi podróżować. Poznali także historię ich powstania, odnawiania i wiele innych ciekawostek motoryzacyjnych. Szczególne wrażenie zrobiły na dzieciach: REO Gentelman's Roadster z 1908 r., Lorraine - Dietrich SMHI z 1913 r., Hanomag Kommissbrot Korbwagen oraz "gangsterski" Studebaker Dictator Six – oba auta z 1928 r. Uczniowie byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań dotyczących motoryzacji. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i znakomicie spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły