Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Wizyta Pani lekarz weterynarii

W środę, 29 listopada z inicjatywy Pana Zbigniewa Bujaka, taty ucznia klasy 3f, dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o specyfice zawodu lekarza weterynarii. Odwiedziła nas siostra Pana Bujaka, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom jakie zwierzęta leczy oraz to, że podobnie jak w przypadku lekarzy medycyny, lekarze weterynarii kształcą się w różnych specjalnościach np. okulistyka, chirurgia itd. Uczniowie dowiedzieli się jak pielęgnować zwierzęta domowe, karmić je oraz w jaki sposób zachowywać się w kontakcie z własnymi pupilami, ale także z nieznanymi zwierzętami. Pani doktor przyniosła ze sobą czaszkę świni, która wywołała wśród dzieci spore zainteresowanie, a także sprzęty niezbędne w pracy lekarza weterynarii: stetoskop, otoskop, narzędzia do zaszywania ran. Zademonstrowała, jak wygląda osłuchiwanie płuc i krtani zwierzaków oraz badanie ucha, a dzieci z wielką ochotą naśladowały te czynności podczas "badania" pluszowych zabawek: pieska i kotka. Kilkoro dzieci zadeklarowało, że w przyszłości również chcą leczyć zwierzęta. Na koniec wizyty Pani Brachmańska przygotowała miłą niespodziankę – wręczyła wszystkim uczniom drewniane zawieszki – sowy. Dziękujemy za tę interesującą i pouczającą lekcję!

Warsztaty edukacyjne

Z inicjatywy rodziców, dla uczniów klasy IIa, zorganizowane zostały warsztaty edukacyjne. Dotyczyły one umiejętności tworzenia różnych form wypowiedzi pisemnych. Podczas zajęć dzieci dokonywały opisu dowolnego przedmiotu lub owocu. Dowiedziały się również, jakie zmysły są niezbędne w czasie tworzenia opisu. Uczniowie mogli wyrazić swoje odczucia i myśli budując różne zdania. Dużą atrakcją był konkurs "Poznaję przez dotyk". Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

Z wizytą w pizzerii "Czarny Piec"

W ramach realizacji planu "Rodzice partnerami szkoły" oraz dzięki uprzejmości właścicieli państwa Anety i Mariusza Krówka klasa 5a została zaproszona do restauracji "Czarny Piec". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią powstania pizzy, która swoje początki ma w starożytnej Grecji. W Europie rozpowszechniona została dopiero w XVII wieku za przyczyną sprowadzonych pomidorów, które natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. Kiedy Neapol odwiedziła królowa Włoch Małgorzata Sabaudzka z mężem, nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylia, mozzarella i pomidory. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita - od imienia królowej. Uczniowie nie tylko poznali historię, ale również proces powstawania włoskiego przysmaku. Dowiedzieli się, z jakich składników wykonywana jest pizza, obserwowali wszystkie etapy jej powstawania - od produktów do ostatecznego wyrobu wypiekanego w piecu na płycie wulkanicznej. Na zakończenie uczniowie zostali poczęstowani przepyszną pizzą. Spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera. Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały. Pobyt w restauracji wzbogacił naszą wiedzę i wspaniale zintegrował klasę. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

Bankowość bez tajemnic!

Dzięki zaangażowaniu rodzica, pani Magdaleny Mazurek, uczniowie klasy 7a zostali zaproszeni do wzięcia udziału w lekcji bankowości i zwiedzenia Banku Zachodniego WBK w Gostyniu. Spotkanie odbyło się 13 listopada 2017 r. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali m.in. tajniki bankowości mobilnej i zasady bezpiecznego z niej korzystania oraz nowinki technologiczne związane z możliwościami, jakie daje telefon komórkowy - można nim wypłacać pieniądze, a nawet płacić za parking. Okazało się także, że uczniowie 7a posiadają sporą wiedzę na temat bankowości, bezpiecznego korzystania z kont i bankomatów. Zajęcia warsztatowe zakończył konkurs. Z nagród cieszyli się zwycięzcy, ale nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Dla wszystkich były słodkości i upominki. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać budynek banku BZ WBK. Szczególne emocje towarzyszyły zwiedzaniu skarbca. Procedury otwarcia, ogromny rozmiar drzwi i grube kraty zrobiły wrażenie na wszystkich! Uczniowie wrócili ze spotkania pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości. Bardzo dziękujemy za niezwykle interesująco spędzony czas.

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły