Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Z wizytą w Starostwie

W środę 8 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawczynią odwiedzili Starostwo Powiatowe w Gostyniu. Powitała ich mama jednego z uczniów, pani Joanna Jakubiak. W sali posiedzeń obejrzeli ciekawą prezentację na temat funkcjonowania Powiatu Gostyńskiego. Dowiedzieli się, gdzie w przyszłości mogą załatwić różne sprawy. Uczniowie 4d poczuli się jak członkowie Rady Powiatu podczas obrad. Starosta, pan Robert Marcinkowski zaprosił czwartoklasistów do gabinetu i opowiedział o swojej pracy, chętni mogli na chwilę zająć miejsce w jego fotelu. W Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych pan Marek Smektała mówił o szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Gostyński. Wizyta w starostwie bardzo się wszystkim podobała. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Wspólne eksperymenty

W dniu 3 listopada uczniowie klas 3d i 3f brali udział w niezapomnianych zajęciach, które poprowadziła jedna z mam – pani Małgorzata Ratajczak. Wykorzystując wodę, olej, kakao, barwniki, sodę, sól, piankę do golenia i inne jeszcze materiały, przeprowadziła ona ciekawe eksperymenty, które pozwoliły dzieciom obserwować niezwykłe reakcje i zjawiska. Szczególnie podobały się doświadczenia o intrygujących nazwach: "Lampa lava", "Kolorowy deszcz", "Kolorowe wulkany", "Tańczący olej" i "Burza w szklance wody". Bez wątpienia rozbudziły one wyobraźnię i ciekawość poznawczą dzieci. Było pouczająco, ciekawie i wesoło. Dziękujemy za atrakcyjne zajęcia i miło spędzony czas.

Bawiliśmy się, ucząc. Wspaniałych wspomnień czar!

Wprawdzie rozpoczął się już nowy rok szkolny, ale uczniowie klasy 7a nadal wspominają słoneczną środę - 21 czerwca 2017 r. W tym dniu odbyła się rowerowa wyprawa na Brzezie. Cała klasa została zaproszona przez państwa Paulinę i Macieja Banaszaków do Centrum Kształcenia Zawodowego - Ośrodka Szkolenia Kierowców. Swoim towarzystwem wspierała dzieci również mama Bartka, pani Alina Bezwierzchna. Wszyscy mogli poczuć się jak kursanci prawa jazdy. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć warsztatowych na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego. Prowadzący zajęcia tata Oli zwrócił szczególną uwagę na te elementy, które najbardziej dotyczą dzieci i młodzieży, a więc udział w ruchu pieszym i rowerowym. Przy okazji okazało się, że również jazda na rolkach wymaga znajomości odpowiednich reguł. Zajęcia zakończyły się testem. Wszyscy zdali go pomyślnie, otrzymali stosowne zaświadczenie i mogli przejść do zajęć praktycznych. Naprawdę praktycznych! Na uczniów czekał samochód, ciągnik i motocykl! Każdy mógł spróbować swych sił jako kierowca. Oczywiście na motocyklu przewoził pan Banaszak. Emocji i śmiechu oraz głośnego dopingu było co niemiara. W swobodnej atmosferze pikniku, zajadając się pysznym ciastem przygotowanym przez mamę Oli, uczniowie grali także w piłkę nożną i opalali się, korzystając w pełni z pięknej pogody. Świetna zabawa łączyła się z nauką. Uczniowie i wychowawca są ogromnie wdzięczni za tak wspaniałe przyjęcie i znakomicie spędzony czas. Dziękujemy!

Pięknie i pracowicie - jesień w pełnej krasie!

Pięknego, jesiennego dnia uczniowie klasy 3d i 3f mieli możliwość osobiście zmierzyć się z trudem prac gospodarskich. Państwo Danielczakowie zaprosili dzieci do swojego gospodarstwa, gdzie mogły skonfrontować wiedzę teoretyczną, którą uzyskały na zajęciach w szkole, z rzeczywistością. Uczniowie przekonali się, że przeszłość harmonijnie łączy się z teraźniejszością – obejrzeli narzędzia używane przez rolników w dawnych czasach, a także mogli przyjrzeć się z bliska nowoczesnym maszynom rolniczym wykorzystywanym współcześnie. Dużo czasu dzieci spędziły na polu, na świeżym powietrzu. Poznały etapy zbioru roślin okopowych, a potem z wielką radością i zaangażowaniem wprowadziły teorię w czyn - zbierały ziemniaki. Dzięki gościnności państwa Danielczaków realizacja szkolnych zajęć zyskała dodatkowy wymiar – uczniowie osobiście doświadczyli tego, o czym przeczytali na kartach podręcznika, wzięli udział w wykopkach. To był znakomicie spędzony dzień. Dziękujemy!

Z ekologią za pan brat!

Dzięki uprzejmości państwa Ilony i Pawła Maćkowiaków pod koniec roku szkolnego 2016/2017 obecna klasa 3d miała przyjemność zwiedzić firmę Netbox PL Sp. z o.o., która specjalizuje się w produkcji opakowań kartonowych. Uczniowie nie tylko mogli się przekonać, jak wykonane są opakowania i na czym polega technika druku offsetowego oraz fleksograficznego, ale przede wszystkim wzięli udział w ciekawych zajęciach warsztatowych, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat recyklingu. Z wielkim zapałem podeszli także do czekającego ich "sprawdzianu" i świetnie wykorzystali swoją wiedzę w praktyce. Znakomicie poradzili sobie z zadaniem segregowania zużytych przedmiotów do poszczególnych pojemników oraz bezbłędnie rozwiązali test "Razem dbajmy o środowisko". Spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera. Wszyscy doskonale się bawili, humory dopisywały. Dziękujemy za miłe przyjęcie, wzbogacenie naszej wiedzy oraz wspaniałe upominki.

Jesteś tutaj: Home