Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Nela Mała Reporterka

W marcowy poranek uczniów klasy 3f odwiedziła mama jednej z uczennic - Pani Patrycja Rajewska. Opowiedziała ona o pasji czytelniczej, dzielonej z córką. Jedną z ulubionych autorek książek Zosi jest Nela, która podróżuje po całym świecie, a swoje przygody opisuje w kolejnych książkach. Pani Rajewska przedstawiła wiele ciekawostek o zwierzętach i miejscach, które Mała Reporterka widziała podczas podróży. Mama Zosi przyniosła również wszystkie tomy podróżniczej serii. Dzieci z zapałem i z zaciekawieniem oglądały fotografie, czytały fragmenty książek, które je szczególnie zainteresowały. Zapewne chętnie będą teraz sięgać po tę lekturę. Dziękujemy za podzielenie się rodzinną pasją!

Tajemnice kosmosu

Uczniom klasy 3f, dzięki jednemu z rodziców, udało się zdobyć nowe wiadomości na temat kosmosu. Pan Łukasz Weber chętnie dzielił się swoją bogatą wiedzą na ten temat. W interesujący sposób przedstawił jak odbywa się ruch obiegowy i obrotowy Ziemi, a także dlaczego obserwujemy fazy Księżyca. Tata chłopca przyniósł ze sobą mapy nieba oraz opowiedział wiele ciekawostek dotyczących Słońca. Najwięcej emocji wzbudził przyniesiony przez Pana Webera teleskop. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie go zmontować, a później z entuzjazmem obserwowali widnokrąg. Jeszcze raz dziękujemy za tę pouczającą lekcję. Kosmos stał się, choć przez chwilę, nieco nam bliższy!

Wizyta w zakładzie fryzjerskim

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", w czwartek 8 lutego 2018 r. uczniowie klasy 4c odwiedzili Pracownię Fryzur INES, prowadzoną przez mamę uczennicy - Panią Joannę Prokop-Szafraniak, która pokazała tajniki pracy fryzjera. Dzieci podczas spotkania integrującego klasę zostały poczęstowane pysznymi pączkami i herbatką oraz mogły dowiedzieć się, jak wygląda cyfrowe umówienie klienta na wizytę, jak dobiera się odpowiedni kolor farby do włosów oraz w jaki sposób wykonuje się profesjonalny masaż głowy. Każde dziecko miało szansę zrelaksować się na fotelach masujących oraz przeszło tak zwaną metamorfozę włosów, czyli wyszło z salonu z niecodzienną fryzurą. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i piękne fryzury zrobione w pozytywnej atmosferze!

W Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu

Zostać policjantem czy policjantką to marzenie wielu chłopców i dziewczynek. Bycie stróżem prawa silnie działa na wyobraźnię, dlatego uczniowie klasy 3d bardzo chętnie skorzystali z zaproszenia pani Ilony Maćkowiak i wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Już samo wejście do budynku budziło ogromne emocje, bowiem trzeba było pokonać zakratowane przejście. Uczniowie zapoznali się z pracą policjantów. Mieli okazję przyjrzeć się policyjnemu umundurowaniu i sprzętowi potrzebnemu w czasie pełnienia służby. Wizyta w Komendzie stała się też znakomitą okazją, by uczniowie z pierwszej ręki wysłuchali informacji dotyczących niebezpieczeństw, jakie na nich czyhają na co dzień oraz dowiedzieli się, jak sobie radzić. Dzieci przekonały się, że zawód policjanta jest naprawdę ciekawy, ale jednocześnie bardzo trudny, wymagający odpowiedzialności i odwagi. Uczniowie znakomicie spędzili czas, rozwinęli swoje zainteresowania. Dziękujemy.

Tajemniczy świat za wielkim murem - 中国

W ramach realizacji programu "Rodzice partnerami szkoły", w środę, 7 lutego 2018r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach "Tajemniczy świat za wielkim murem". Odwiedziła nas mama jednego z naszych kolegów – Pani Bogumiła Matysiak, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam Chiny. Odbyliśmy niezwykłą podróż w niesamowite miejsca, skosztowaliśmy ciasteczek z chińską wróżbą, próbowaliśmy swoich sił w kaligrafii i mówieniu po chińsku. Poznaliśmy sposób posługiwania się pałeczkami – najpopularniejszymi sztućcami na świecie. Kilku z nas wzięło udział w konkursie. Zabawa polegała na wyjęciu z kubeczka jak największej liczby fasolek w określonym czasie za pomocą pałeczek. Trzeba przyznać, że zadanie nie należało do łatwych! Na zakończenie skosztowaliśmy herbaty chińskiej. Zajęcia przeprowadzone przez Panią Bogumiłę Matysiak zostały bardzo dobrze przyjęte przez dzieci, dały im nie tylko wiedzę, ale również przyjemnie spędzony czas w przyjaznej, miłej atmosferze. Dziękujemy za interesującą i pouczającą lekcję!

Jesteś tutaj: Home