Wycieczka do Poznania

7 czerwca 2024 r. uczniowie klas 1a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Poznania, stolicy Wielkopolski. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Stadionu Lecha i udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Pierwszym punktem programu był Stadion Lecha. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy między innymi: salę konferencyjną, szatnię gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, lożę prezydencką, skyboxy, salę legend i trybunę prasową. Dzieci miały też możliwość zakupu pamiątek w sklepie klubowym. Następnie udaliśmy się do Laboratorium Wyobraźni, w którym mogliśmy się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, w których realizowaliśmy zajęcia z nauk przyrodniczych, ścisłych i plastycznych. Podczas pierwszej godziny musieliśmy wykazać się umiejętnością odnajdywania się w terenie. Po odnalezieniu wszystkich kierunków świata, należało odnaleźć wyznaczony punkt poprzez podane nam informacje. Następnie musieliśmy wykazać się umiejętnościami survivalowymi, ponieważ mieliśmy zbudować szałas - tak, aby można było przetrwać w lesie. Druga część dotyczyła nauk ścisłych, a szczególnie nauk z dziedziny fizyki. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się siły, które sprawiają, że woda w szklance, może znajdować się nad poziomem ścianek naczynia, wykonywaliśmy również doświadczenia z tym związane. Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się jak obsługiwać pisaki 3D. Po otrzymaniu instrukcji, każdy z nas mógł wykonać dowolną konstrukcję drukiem 3D, wiele osób wykonało zaproponowane przez pana prowadzącego rakiety, kulę ziemską, gwiazdę. Dzięki nowoczesnym i kreatywnym zajęciom przyswoiliśmy w ciekawy sposób nową wiedzę. Ta wycieczka była jedną z najciekawszych wycieczek w jakiej braliśmy udział. Dostarczyła nam niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Poznania