Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii. Poniżej fotorelacja z jego zakończenia.
Ósmoklasiści, udało Wam się! Gratulujemy!
Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu.

Lekcje na dworze? - Czemu nie. Klasa IIIb przekonała się, że lekcje na świeżym powietrzu to bardzo dobry pomysł. Muzyka i matematyka dawno nie były tak interesujące. Uczniowie wyruszyli z miarami na plac zabaw. Mierzyli odległości, a także obwody równych przedmiotów na placu. Dzięki współpracy udało im się zmierzyć tyrolke, która ma aż 21m.Lekcja matematyki na spacerze i placu zabaw była nie tylko edukacją, ale także dobrą zabawą.

18 czerwca klasy 7a i 7c wzięły udział w wycieczce rowerowej do Żelazna. Serdecznie dziękujemy Sołectwie Żelazno za przygotowanie miejsca na ognisko.

Kleszczewo - niewielka miejscowość nieopodal Osiecznej. Zaledwie kilka domów, a wśród nich ukryta w zieleni "Lawendowa manufaktura"... A w niej ogród, jak przeniesiony z obrazka dawnej polskiej wsi - pełen kwiatów, drzew owocowych, ziół i urokliwej kwitnącej lawendy. Na kilka godzin uczniowie z klas IB i IIA przenieśli się w czasie i poddali urokowi natury. Poznali tajniki uprawy delikatnej fioletowej roślinki, sztukę wydobywania z niej olejków eterycznych i ich wykorzystania. Po warsztatach każdy ściskał z dumą własną doniczkę z sadzonką i wskazówkami do dalszej pielęgnacji oraz własnoręcznie wykonaną kulę do kąpieli. Był i poczęstunek: placek drożdżowy z owocami domowego wypieku, lawendowa oranżada, a potem zabawy w ogrodzie. Ostatnim punktem naszej wycieczki i powrotu do teraźniejszości był ku wielkiej radości dzieci McDonald. Towarzyszył nam zapach lawendy...

Jesteś tutaj: Home Aktualności