Matematyka na wesoło

5 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Matematyka na wesoło", który zgromadził utalentowanych matematycznie uczniów klas III. Konkurs ten miał na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy matematycznej, ale również promowanie nauki poprzez zabawę i współzawodnictwo. Każdy z uczestników otrzymał unikalne zadania matematyczne, które wymagały zarówno logicznego myślenia, jak i znajomości działań matematycznych.
Zadania w formie escape roomu obejmowały tematykę od geometrii po algebraiczne łamigłówki. Każde zadanie było przygotowane w taki sposób, aby pobudzać kreatywność i umiejętność szybkiego myślenia.
18 czerwca nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali również obdarowani upominkami za udział w konkursie, co spotkało się z uśmiechami na ich twarzach. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Miejsce I: Olga Sekuła
Miejsce II: Aleksandra Banaszak
Miejsce III: Izabela Miś, Ula Adamska
Konkurs "Matematyka na wesoło" nie tylko dostarczył uczestnikom niezapomnianych doświadczeń, ale również przyczynił się do propagowania matematyki jako fascynującej i kreatywnej dziedziny nauki.

Jesteś tutaj: Home Konkursy Matematyka na wesoło