Start
8a i 8c w Gdańsku i Malborku
Uczniowie klas 8a i 8c wybrali się na dwudniową wycieczkę do Gdańska i Malborka. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Gdańsk - poznali historię miasta i zobaczyli m.in. Długi Targ, Fontannę Neptuna, Żuraw oraz inne zabytki starego miasta. Po południu spędzili trochę czasu na plaży, a później odwiedzili stadion w Gdańsku. Na nocleg grupa zatrzymała się w ośrodku położonym w spokojnej okolicy nad jeziorem, gdzie był czas na odpoczynek i wspólną integrację. Drugiego dnia przyszedł czas na zwiedzanie Malborka. Uczniowie przeszli przez Zamek Krzyżacki z przewodnikiem, poznając jego historię i ciekawostki związane z codziennym życiem w średniowiecznej twierdzy. To były dwa intensywne, pełne wrażeń dni, które na długo pozostaną w pamięci uczestników!
Wizyta radcy prawnego w klasie IIb
W piątek 6 czerwca klasa IIb miała przyjemność gościć radcę prawnego – panią Małgorzatę Martuzalską. Podczas spotkania pani mecenas opowiedziała dzieciom, na czym polega praca prawnika, jakie role pełnią obrońca, prokurator i sędzia, oraz jaka jest droga do zdobycia tego trudnego i wymagającego wiedzy zawodu. Uczniowie mieli okazję przymierzyć togi, przyjrzeć się symbolicznej Temidzie i przejrzeć księgi zawierające akty prawne. Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie za przybycie, a państwu Aleksandrze i Jędrzejowi Martuzalskim za zorganizowanie tego pouczającego spotkania, które odbyło się w ramach współpracy zespołu "Rodzice partnerami szkoły".
Wizyta w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu
W poniedziałek 2 czerwca uczniowie klas IIb oraz IIIa wybrali się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Uczestniczyli tam w ciekawych zajęciach edukacyjnych, które w nowoczesny, kreatywny i przystępny sposób przybliżyły im zjawiska i zagadnienia związane z naukami ścisłymi, przyrodniczymi oraz technologią 3D. Uczniowie eksperymentowali z wodą, tworzyli dekoracje przy pomocy długopisów 3D i uczestniczyli w warsztatach terenowych "Survival w pigułce", podczas których nauczyli się podstaw orientacji w terenie, bezpiecznego zachowania się w lesie oraz poznali tajniki budowania prostych schronień. Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna – a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą.
"Drugie życie śmieci"
Uczniowie klasy 1c pokazali, że wyobraźnia nie ma granic, a niepotrzebne już przedmioty wcale nie muszą lądować w koszu! W ramach lekcji o ochronie środowiska zorganizowano wyjątkowe zajęcia pt. "Drugie życie śmieci", których celem było rozwijanie kreatywności oraz budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń przyniósł z domu różne zużyte lub niepotrzebne przedmioty – butelki, kartony, rolki po papierze toaletowym, plastikowe nakrętki, czy resztki materiałów. To, co dla wielu jest już tylko odpadem, dla dzieci z 1c stało się bazą do stworzenia czegoś nowego i wyjątkowego. Powstały m.in.: roboty, pistolety, drzewka, grzechotki, lalki, zwierzaki – i wiele, wiele innych fantastycznych pomysłów! Zajęcia nie tylko pozwoliły dzieciom na twórcze wyrażenie siebie, ale również uświadomiły im, jak ważne jest ponowne wykorzystanie przedmiotów i ograniczanie ilości odpadów.