Święto Patrona

29 września 2022 r. obchodziliśmy Święto Patrona, generała Tadeusza Kutrzeby. Były to już czterdzieste trzecie obchody, bo nasza szkoła nosi jego imię od 1979 r. Z tej okazji klasa VIb zaprezentowała sylwetkę generała na uroczystym apelu – występujący przedstawili najważniejsze fakty z jego życia i wiersze nawiązujące wymową do czasów II wojny światowej. Uczennice klasy IVa i VIb uświetniły uroczystość pięknym wykonaniem piosenki "Pięknie żyć". Następnie dyrektor Waldemar Minta złożył życzenia społeczności szkolnej i wręczył nagrody uczniom klas trzecich i drugich, którzy wygrali w konkursach związanych z naszym patronem. Zwycięzcami konkursu "Generał Tadeusz Kutrzeba – patron naszej szkoły" zostali: Szymon Grzesiek 3b i Łukasz Działdowski 3a oraz Lena Janicka 3b. W Szkolnym Konkursie Plastycznym "Portret generała Tadeusza Kutrzeby" zwyciężyli: Olga Sekuła 2a, Marcin Wiśniewski 2a i Urszula Adamska 2c. W drugiej części apelu uczniowie klasy VIb przedstawili zalety bycia empatycznym i piękno bycia pomocnym i użytecznym. Był to wstęp do spotkania klas z wychowawcami. Uczniowie wzięli udział w zajęciach "Czym jest empatia?". Materialnym efektem tych zajęć są prace plastyczne klas I – III i plakaty klas IV – VI, które przez najbliższy tydzień będą zdobiły drzwi sal lekcyjnych.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Święto Patrona