Wycieczka klasy Ic do Sądu Rejonowego w Gostyniu

W ramach programu Rodzice Partnerami Szkoły, z inicjatywy pani Marzeny Mroczek, uczniowie klasy Ic udali się do budynku Sądu Rejonowego w Gostyniu. Dzieci wysłuchały informacji na temat obowiązków pracowników wymiaru sprawiedliwości oraz zapoznały się z pracą w sądownictwie. Zwiedziły budynek, a szczególności salę rozpraw, gabinet adwokata oraz cele przeznaczone dla osób pozbawionych wolności. Uczniowie mieli możliwość wystąpić w roli sędziego, adwokata, prokuratora, świadka i oskarżonego oraz zająć miejsca, które podczas rozpraw przewidziane są dla jego uczestników. Dużą atrakcją było zakładanie togi należącej do sędziego. Dziękujemy!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka klasy Ic do Sądu Rejonowego w Gostyniu