Wycieczka do Warszawy

W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" uczniowie klas VIb i VIIa wyjechali 27 października 2022 roku na dwudniową wycieczkę do Warszawy dofinansowaną przez MEiN. Pierwszego dnia poznali Trakt Królewski. Przewodnik przedstawił historię najważniejszych zabytków i pomników. Później towarzyszyli uroczystej zmianie warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzili wnętrza Zamku Królewskiego. Wieczorem wielu wrażeń dostarczył spacer w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie. Ciemność i światła, piękna muzyka, a nawet śpiew ptaków towarzyszyły tej niesamowitej wizycie. Drugiego dnia wycieczki uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy. Przewodnik pokazał trasę "Piłkarskie emocje". Dużym przeżyciem była przejażdżka metrem, którą uczestnicy wycieczki odbyli tuż przed odwiedzinami w Centrum Nauki Kopernik. Po fascynujących przeżyciach w Centrum udali się do Biblioteki Narodowej, aby podziwiać wspaniały ogród na dachu tej nowoczesnej budowli. Po późnym obiedzie na zakończenie wycieczki wszyscy wjechali na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki i zachwycili się wieczorną panoramą Warszawy. Po dwóch bardzo intensywnych dniach uczestnicy wyjazdu udali się w powrotną podróż do Gostynia.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Warszawy