Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach zaborów. Z okazji 104. rocznicy odzyskania wolności klasy szóste i drugie wystąpiły na uroczystej akademii, ale nie same. Zaprosiły do udziału w koncercie pieśni uczniów IVa i IVc, Va, VIIIc, a także chętnych do występu uczniów z Ukrainy. Występujący zaśpiewali popularne pieśni związane z walką o niepodległość. Bardzo ważnym momentem było odśpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego", a zaraz potem hymnu Ukrainy, która walczy, aby nie stracić niepodległości. Każda pieśń poprzedzona była krótką prezentacją. Śpiewając, przypomnieli, że niepodległość jest czymś, co trzeba pielęgnować.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Narodowe Święto Niepodległości
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.