Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

FINAŁ projektu EUKI (Europejska Inicjatywa Klimatyczna)

14 listopada odbyły się ostatnie zajęcia edukacyjne zorganizowane wg harmonogramu dla wszystkich uczniów klas 1-8 w ramach projektu EUKI (Europejska Inicjatywa Klimatyczna) – "Budowanie potencjału współpracy transgranicznej w zakresie efektywności energetycznej". Głównym celem zajęć było wyjaśnienie uczniom, czym jest efektywność energetyczna, a także w jaki sposób i dlaczego należy oszczędzać energię elektryczną i ciepło zarówno w domu, jak i w szkole. Ponadto każdy z uczestników zajęć miał okazję poznać odnawialne źródła energii oraz ich zalety, a także negatywny wpływ nieodnawialnych zasobów energetycznych, takich jak węgiel kamienny, gaz ziemny, czy ropa naftowa. Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć edukacyjnych zdali sobie sprawę, że w domu należy stosować pewne zachowania, których skuteczność najpierw będzie można odczuć we własnym portfelu, a dopiero później w skali globalnej. Ponadto młodzież jednogłośnie stwierdziła, że ochrona klimatu zależy od osobistego zachowania każdego z nas. Podczas zajęć zostały również zaprezentowane indywidualne pomysły uczniów, w jaki sposób można zmniejszyć rachunek za prąd w naszych domach (np. gasząc światło, kiedy nie ma konieczności korzystania z niego, wyjmując ładowarkę z gniazdka po całkowitym naładowaniu baterii w telefonie, włączając takie urządzenia jak pralka, czy zmywarka, w momencie, kiedy zostaną całkowicie zapełnione, odmrażając mięso w lodówce, w celu zmniejszenia zużycia energii, a także wiele, wiele innych przydatnych porad). Ponadto w ramach projektu EUKI zostały zorganizowane szkolne konkursy ekologiczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem:
• "EKO-porady. Wyłącz, zakręć, oszczędzaj!" - skierowany dla uczniów klas 1-3
• "EKO-projekt przyszłości" - skierowany dla klas 5-8
Uczniowie stworzyli bardzo kreatywne prace plastyczne, których wystawę można było podziwiać na holu szkoły. Natomiast najlepsze dzieła będą reprezentowały naszą szkołę 19 listopada w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" w ramach tzw. "Tygodnia Energii". Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za aktywny udział w zajęciach edukacyjnych, ciekawe pomysły oszczędzania energii oraz udział w szkolnych konkursach ekologicznych.
Szkolny Koordynator Projektu EUKI
Marlena Ciemniak
euki 2022 2023

Jesteś tutaj: Home Aktualności FINAŁ projektu EUKI (Europejska Inicjatywa Klimatyczna)
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.