Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Wycieczka do Poznania w ramach Projektu "Poznaj Polskę"

W ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" dofinansowanego przez MEiN uczniowie klasy 1a oraz 1c wyjechali 15 listopada 2022 roku na wycieczkę do Poznania, stolicy Wielkopolski. Pierwszym punktem programu była wizyta w Palmiarni, gdzie zobaczyliśmy i poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą fauny i flory różnych stref klimatycznych. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Ostrowie Tumskim, tutaj zwiedziliśmy kolegiatę Najświętszej Marii Panny, Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Most Jordana. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, aby podziwiać renesansowy Ratusz Miejski oraz piękne kamieniczki. Stąd wyruszyliśmy do mieszczącego się niedaleko Rogalowego Muzeum Poznania, żywego centrum poznańskiej tradycji i kultury, poznaliśmy historię i tajemnicę wypieku Rogali Świętomarcińskich oraz gwarę i historię Poznania. Również mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach wypieku rogali. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowaliśmy rogali świętomarcińskich. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Poznania w ramach Projektu "Poznaj Polskę"
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.