Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Wycieczka do Wrocławia

18.11.2022 roku uczniowie klasy 1b i 3b wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”  do Wrocławia. To piękne i malownicze miasto na długo zapadnie im w pamięci. Wycieczka zaczęła się od wizyty w ZOO. W tym miejscu udało nam się zwiedzić Afrykarium i jego niesamowite podwodne skarby. Podziwialiśmy ryby i rośliny z mórz i oceanów. Wywarły one na nas ogromne wrażenie. Potem pospacerowaliśmy jeszcze po ogrodzie zoologicznym, poznając zwierzęta z całego świata. Następnie skierowaliśmy swe kroki pod Uniwersytet Wrocławski ze sławną Aulą Leopoldina. Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy we Wrocławiu był Rynek tego miasta. Przepiękna Starówka i niesamowity późnogotycki Ratusz, który wygląda jak domek z piernika, zachwyciły wszystkich. Niektórzy, idąc w kierunku Starego Miasta, szukali po drodze krasnali, które rozrzucone są po całym Wrocławiu, a po znalezieniu ich robili sobie z nimi zdjęcia. Ostatnim punktem naszego programu była wizyta w HYDROPOLIS - unikatowym centrum wiedzy o wodzie, które  łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis to wyjątkowy przykład rewitalizacji obiektu poprzemysłowego, ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.  Podczas zwiedzania Centrum Edukacji Ekologicznej dowiedzieliśmy się więcej o funkcjach wody w naszym ciele, mieliśmy okazję sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych, obejrzeć film o powstaniu wody na panoramicznym ekranie 360 stopni czy wejść do batyskafu Trieste – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje multimedialne oraz instalacje interaktywne. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń wracaliśmy do domu. Poznaliśmy kolejny fragment naszego pięknego kraju i już mamy ochotę na więcej!

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Wrocławia
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.