Wycieczka do Domachowa

Uczniowie klasy 3a oraz 3c wybrali się 7 grudnia na wycieczkę do Domachowa. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie zabytkowego kościoła, o którym chętnie opowiedział proboszcz parafii w Domachowie. Uczniowie mieli okazję poznać historię tego miejsca i zobaczyć piękne wnętrze świątyni. Następnie wszyscy udali się do położonego nieopodal Gościńca Biskupiańskiego, gdzie odbyły się zajęcia folklorystyczne oraz warsztaty bożonarodzeniowe. Członkowie zespołu biskupiańskiego p. Beata Kabała oraz p. Krzysztof Polowczyk, ubrani w ludowe stroje, opowiedzieli uczestnikom wycieczki o kulturze biskupiańskiej. Każdy mógł przymierzyć wybrany element stroju ludowego oraz poznać instrumenty muzyczne, takie jak skrzypce oraz dudy. Następnie odbyła się nauka piosenki pt. "Gołąbek" oraz krótkiego układu tanecznego. Dzieci z radością zatańczyły i zaśpiewały przy dźwiękach muzyki granej na dudach. Ostatnim punktem wyjazdu były warsztaty bożonarodzeniowe. Uczniowie otrzymali drewnianą bombkę, którą mogli według własnego pomysłu pomalować farbami. Każdy z uczniów zabrał ze sobą własnoręcznie ozdobioną bombkę oraz otrzymał czekoladową figurkę św. Mikołaja. Wszyscy z uśmiechem wrócili do szkoły.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Wycieczka do Domachowa