W fabryce bombek

Jeszcze przed przerwą świąteczną klasa 2b odwiedziła fabrykę produkującą bombki. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Jednym z etapów  zwiedzania była sala, w której pracownice fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewały szkło, a następnie ustami wydmuchiwały bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Następnie przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu. Na koniec zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić 4 bombki choinkowe.

Jesteś tutaj: Home Aktualności W fabryce bombek