Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Warsztaty edukacyjne na bazie wydarzeń związanych z Odrą

Piątek 13-tego okazał się być nie tylko szczęśliwy dla uczniów klasy 8b, ale również bardzo ciekawy i wartościowy. Wszystko to za sprawą wizyty w naszej szkole Pana dr inż. Łukasza Webera, który poświecił swój czas na realizację zajęć edukacyjnych dla uczniów klasy 8b. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie poznali pojęcia inżynierii i ochrony środowiska, a także dowiedzieli się, na jakiej uczelni można ukończyć ten ciekawy kierunek studiów. Ponadto poznali prawdopodobną przyczynę katastrofy ekologicznej, która miała miejsce na Odrze i spowodowała ogromną ilość śniętych ryb. By lepiej zrozumieć kwestie związane z zasoleniem wody i zmiany parametrów fizykochemicznych wody spowodowane przez intensywny zakwit glonów, uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać serię pomiarów i eksperymentów. Między innymi zbadali zwartość tlenu w wodzie, jak i w powietrzu za pomocą specjalistycznego sprzętu. Ponadto obserwowali wpływ zawartości tlenku węgla(IV) na odczyn wody i na podstawie wyników pomiarów z pomocą pana dr inż. Łukasza Webera wykonali wykres zależności przewodności od zasolenia. Dotychczas uczniowie nie zdawali sobie sprawy, jak ogromna ilość soli rozpuszczona jest w wodzie Morza Bałtyckiego, czy Oceanu. Dodatkowo młodzież za pomocą miernika zbadała poziom tlenku węgla(IV) w klasie i za oknem, dzięki czemu odpowiedzieli sobie na pytanie, dlaczego tak ważne jest, by pomieszczenia w których przebywają muszą być tak często wietrzone. Z pewnością można stwierdzić, że były to bardzo ciekawe i wartościowe zajęcia, które na długo zapadną w pamięci naszych uczniów. Nie tylko umożliwiły poznanie nowych zagadnień, ale również utrwaliły te, które uczniowie już wcześniej realizowali na lekcjach chemii, fizyki i biologii. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu dr inż. Łukaszowi Weberowi za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Warsztaty edukacyjne na bazie wydarzeń związanych z Odrą
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.