Poznajemy zasady pierwszej pomocy

W styczniowy poniedziałek uczniowie klasy II c gościli w szkole inspektora BHP, pana Szymona Wardyńskiego. W praktyczny sposób poznali zasady udzielania pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym w wypadkach. Przypomnieli sobie znaki bezpieczeństwa związane z drogą ewakuacyjną. Zapoznali się z także z podstawowym wyposażeniem apteczki. Dowiedzieli się, że kask to potoczna nazwa hełmu ochronnego. Każdy mógł go przymierzyć. Uczniowie mogli wspinać się również na drabinki zabezpieczeni specjalną uprzężą do pracy na wysokościach, mogli poczuć, jak ciepło jest w kocu ratunkowym zwanym folią życia czy zabandażować rękę koledze. Zabawy było co niemiara. Na koniec na dzieci czekały upominki związane z zasadami bezpieczeństwa. To był niezapomniany poranek.

Jesteś tutaj: Home Uncategorised Poznajemy zasady pierwszej pomocy