Język ojczysty bardzo ważny

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został ustanowiony przez UNESCO w listopadzie 1999 r., by wszyscy na całym świecie uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko lokalnie. Z tej okazji uczniowie klas 6b i 4a wystąpili na apelu, na którym podkreślali konieczność dbania o język, bo dzięki temu chroniona jest kultura i tożsamość narodowa. Mówili o języku polskim, a dzięki Ilii z 4a był też akcent ukraiński. Na zakończenie spotkania dyrektor Waldemar Minta wręczył dyplomy potwierdzające zdobycie stypendiów za wysokie wyniki w nauce przez dwadzieścia dwoje uczniów klas IV – VIII oraz nagrodził wzorową klasę 4c. Tytuł wzorowego ucznia przyznano Lenie Janickiej z 3b i Dominice Kanikowskiej z 4c.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Język ojczysty bardzo ważny