Zostać fizjoterapeutą – to jest to!

Co zrobić, do kogo się udać, gdy boli nas ręka czy noga lub jesteśmy po operacji i potrzebujemy rehabilitacji? Oczywiście do fizjoterapeuty! Dzięki uprzejmości pani Izabeli Choińskiej, mamy Piotra, klasa 1a miała przyjemność zapoznać się z tym bardzo ciekawym i wymagającym zawodem. Nasz gość jasno i zrozumiale opowiadał o swojej pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że specjalne ćwiczenia pod nadzorem fizjoterapeuty są nieodzownym i bardzo ważnym elementem rehabilitacji, który przyczynia się u pacjenta do poprawienia sprawności ruchowej czy zatrzymania postępującej choroby. Zainteresowanie dzieci wzbudziło również wysłuchane przez nie opowiadanie z książki o małej Zuzi. Dzięki niemu dowiedziały się one wiele o pracy fizjoterapeuty, który zajmuje się chorymi dziećmi w szpitalu. Nie obyło się także bez praktyki! Podczas spotkania mama Piotrka pokazała, jakie ćwiczenia warto wykonywać, pamiętając przy tym o prawidłowej postawie. Bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony nam czas.

Jesteś tutaj: Home Uncategorised Zostać fizjoterapeutą – to jest to!