Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

herb

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

bip

Start

105 lat temu...

11 listopada 1918 r. po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Z tej okazji w piątek 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas VII i II przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. Wydarzenie rozpoczęło wspólne odśpiewanie czterech zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie głos zabrał dyrektor Waldemar Minta, który mówił o konieczności docenienia tego, że Polska jest niepodległym krajem i złożył społeczności szkolnej życzenia z okazji święta. Akademia miała na celu uświadomienie uczniom takich wartości jak wolność, niepodległość i patriotyzm. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Jesteś tutaj: Home Uncategorised 105 lat temu...
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.