"Czytamy z sercem"
Nasza szkolna biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję "Czytamy z sercem", której celem jest połączenie miłości do książek z troską o zdrowie – zwłaszcza o zdrowe serce. Pani bibliotekarka przygotowała dla uczniów wyjątkowe zajęcia, które odbywały się naprzemiennie w młodszych klasach – raz w formie czytania bajki o sercu, a innym razem jako przedstawienie edukacyjne o tym, jak dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że aby nasze serce biło długo i radośnie, potrzebne są:
- ruch i aktywność fizyczna,
- zdrowa i zbilansowana dieta,
- odpoczynek i pozytywne emocje,
- unikanie używek i stresu.
Spotkania przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowach, a dzięki takim inicjatywom uczą się nie tylko czytać z przyjemnością, ale też żyć zdrowo i z sercem.










