Pięknie i pracowicie - jesień w pełnej krasie!

Pięknego, jesiennego dnia uczniowie klasy 3d i 3f mieli możliwość osobiście zmierzyć się z trudem prac gospodarskich. Państwo Danielczakowie zaprosili dzieci do swojego gospodarstwa, gdzie mogły skonfrontować wiedzę teoretyczną, którą uzyskały na zajęciach w szkole, z rzeczywistością. Uczniowie przekonali się, że przeszłość harmonijnie łączy się z teraźniejszością – obejrzeli narzędzia używane przez rolników w dawnych czasach, a także mogli przyjrzeć się z bliska nowoczesnym maszynom rolniczym wykorzystywanym współcześnie. Dużo czasu dzieci spędziły na polu, na świeżym powietrzu. Poznały etapy zbioru roślin okopowych, a potem z wielką radością i zaangażowaniem wprowadziły teorię w czyn - zbierały ziemniaki. Dzięki gościnności państwa Danielczaków realizacja szkolnych zajęć zyskała dodatkowy wymiar – uczniowie osobiście doświadczyli tego, o czym przeczytali na kartach podręcznika, wzięli udział w wykopkach. To był znakomicie spędzony dzień. Dziękujemy!

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Pięknie i pracowicie - jesień w pełnej krasie!