Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Tropiciele wiedzy pasowani na uczniów

Tradycją naszej szkoły jest, że w drugiej połowie października uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Do tej uroczystości przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznali prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole, zdobywali wiedzę z różnych dziedzin. W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści wyglądali bardzo uroczyście w strojach galowych. Przejęci byli tym, że do sali gimnastycznej przybyli ich rodzice, a także dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora pana Waldemara Minty, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Złożył życzenia dzieciom i ich rodzicom i wyraził nadzieję na dobrą współpracę. Wychowawczynie klas pierwszych, panie Maria Bilińska, Marzena Gaszek i Katarzyna Pospieszyńska, przygotowały wspólnie z uczniami program artystyczny pt. "Podróż w cudowny świat wiedzy", w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści oraz prowadzące spotkanie uczennice VIIb, Zuzanna i Ines. Dzieci, tropiciele wiedzy, pokazały, że są gotowe stać się uczniami. Ślubowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły. Pasowania za pomocą wielkich ołówków dokonali dyrektor pan Waldemar Minta i zastępca dyrektora pani Donata Dolatowska. Pasowanie zakończyło się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i wspólnymi zdjęciami klas pierwszych z wychowawczyniami.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Tropiciele wiedzy pasowani na uczniów