Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

99 lat temu…

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość. 99 lat później 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z tej ważnej okazji. Po powitaniu wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie klas piątych przybliżyli widzom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata, a potem Polacy starali się o wolność, aż wreszcie się to udało. Akademia była przedstawiona w bardzo ciekawej formie – wykonawcy ubrani na czarno, biało i czerwono recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Za nimi widać było dekorację, która podkreślała podniosły nastrój.

Jesteś tutaj: Home Aktualności 99 lat temu…
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.