Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Start

Patron naszej szkoły oczami rodziców i uczniów

Nasza szkoła szczyci się posiadaniem znakomitego patrona. Jest nim wielki Polak, znakomity strateg i charyzmatyczny dowódca, dzielny żołnierz - generał Tadeusz Kutrzeba (1886-1947). Był on pomysłodawcą i bohaterem bitwy nad Bzurą – zbrojnego porywu przeciwko Niemcom we wrześniu 1939 roku. Co roku, w nawiązaniu do obchodów Dnia Patrona, w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczny "Portret gen. Tadeusza Kutrzeby", w którym biorą udział uczniowie klas drugich. W tym roku do grona twórców dołączyli również uczniowie i rodzice innych klas. Wykorzystując swe zdolności plastyczne, przedstawili swoje spojrzenie na patrona szkoły. Choć temat nie był łatwy, powstały znakomite prace. Zostały one wyeksponowane w głównym holu szkoły, gdzie swobodnie można je podziwiać. Dziękujemy bardzo wszystkim autorom - zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Autorzy prac: pani Kinga Hamulska - Oliwia Hamulska (4c), pani Marta Prokop - Nadia Szafraniak (4c), pani Edyta Matuszewska - Filip Matuszewska (4c), pani Zuzanna Wujek - Filip Wujek (4c), pani Paulina Ceranka - Antonina Ceranka (4c), pan Robert Szymoniak - Julia Szymoniak (4d), pani Małgorzata Góralczyk - Katarzyna Uzarska (3f), pani Monika Kłopocka - Maja Kłopocka (3f), pani Anna Haraźna - Wiktoria Haraźna (3d), pani Magdalena Kordus - Natalia Kordus (2a), pan Robert Szymoniak - Jędrzej Szymoniak (2a), pani Urszula Kaczor - Daniel Szalkowski (2a), pani Monika Molinus - Matylda Molinus (2a), pani Donata Lis, Krzysztof Lis - Kamila Lis (2a), pani Anna Małecka - Maciej Dudkowiak (2a), pani Jolanta Gryczka - Mateusz Gryczka (4d), pani Alicja Wachowiak - Zuzanna Wachowiak (4a), pani Dominika Henzel - Natalia Henzel (4c), pani Joanna Pawlik - Małgorzata Pawlik (3b), pani Monika Sekuła - Julia Sekuła (1a), pani Marzena Kosmalska - Mikołaj Kosmalski (3b), pani Elżbieta Klimkowska - Jakub Klimkowski (1a), pani Katarzyna Gendera - Martyn Gendera (3e).

Jesteś tutaj: Home Rodzice partnerami szkoły Patron naszej szkoły oczami rodziców i uczniów
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.