Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

godlo polski

Kontakt

ul. Wrocławska 264

63-800 Gostyń

tel/fax: 65 572 04 95

e-mail: sp2@gostyn.pl

Lokalizacja szkoły

Patron szkoły

Spotkanie autorskie

We wtorek 14 listopada o godzinie 11.30 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, panią Grażyną Bąkiewicz - historykiem i pedagogiem. W spotkaniu uczestniczyły klasy VIb i VIIb. Autorka opowiadała o tym, jak została pisarką i o swoim debiucie literackim "O Melba!" , za który zdobyła nagrodę IBBY (międzynarodowej organizacji zajmującej się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej). Pozycja została uznana za Książkę Roku 2002. Pisarka przedstawiła krótko swoją drogę do pisarstwa. Mówiła też o książkach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które napisała. Krótkie streszczenia ich treści, wywołały duże zainteresowanie. Odpowiadając na pytania młodzieży, pani Bąkiewicz twierdziła, że tematy czerpie z obserwacji życia i bardzo jej w pisaniu pomaga to, że uczyła kiedyś historii w szkole. Podkreślała, że pisanie, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, sprawia jej wiele satysfakcji. Zachęcała do pisania, bo to świety sposób na radzenie sobie z różnymi emocjami. Istniała możliwość zakupu książek pani Bąkiewicz, a także otrzymania wpisu z dedykacją, z czego kilka osób skorzystało.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Spotkanie autorskie
Używamy cookies
Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.