Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

15 listopada odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod hasłem "Nie truj swoich bliskich". Jego organizatorem była Straż Miejska w Gostyniu we współpracy z Wydziałem Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Gostyń, Zakładem Wodociągów i Kanalizacji oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej. Celem konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody, przeciwdziałania zjawiskom niskiej emisji oraz motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W konkursie brały udział dzieci z klas 4-7 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Gostyń. Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy ekologicznej, Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali nagrody i podziękowania. Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Gostynia. Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy wykazali się rozległą wiedzą i zajęli czołowe lokaty w konkursie.
Zwycięzcy w kategorii kl. 4-5:
Maurycy Jernaś (SP2) - I miejsce
Karolina Krzyżostaniak (SP2) - II miejsce
Mateusz Nowak (SP2) - III miejsce
Zwycięzcy w kategorii kl. 6-7:
Szymon Klauza (SP2), Patryk Młynarczyk (SP2) - I miejsce
Jakub Sowiński (SP2) - III miejsce